Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - So, 19.03.2016 - 00:01

LTD GT-600 Glenn Tipton s vibratem Kahler

Firma LTD už brzy rozšíří své portfolio signovaných nástrojů o nový model kytary LTD GT-600, který byl vyvíjen pro Glenna Tiptona, člena britských metalových titánů Judas Priest. Novinka vychází z řady ESP LTD Viper inspirované nestárnoucím Gibsonem SG, je osazena aktivními snímači EMG a zamykatelným vibratem Kahler Hybrid, jenž Tipton používal i na svých předchozích kytarách.

Konstrukčním základem je průchozí krk ze tří kusů javoru na nějž jsou nalepena mahagonová křídla korpusu. Krk se subtilnějším profilem mělkého U nese ebenový hmatník s radiusem 350 mm a 24 jumbo pražci XJ. Pohodlný přístup levé ruky do vyšších poloh zajišťuje plynulý spoj a razantněji vykrojený spodní roh těla. Menzura byla vyměřena na 24.75 palce.

Hardware tvoří v osmdesátých letech velmi populární vibrato Kahler Hybrid, zámky strun na nultém pražci o šířce 42 mm a zamykatelné ladicí strojky LTD. Mechanika je provedena v leštěném chromu. O přenos zvuku se starají dva aktivní humbuckery EMG Glenn Tipton Signature postavené na známém typu EMG 81, doplněné klasickým třípolohový přepínačem a potenciometrem hlasitosti.

Nástroj bude dostupný výhradně v lesklém černém laku s efektní kombinací kovového pickguardu a krytu šachty šroubu pro nastavení průhybu krku a červených pouzder snímačů. Sytě rudou barvu má i ozdobná lišta na hranách krku a hlavice a logo značky.

Signovaný LTD GT-600 Glenn Tipton, určený především rockovým a metalovým kytaristům, je dalším povedeným modelem spojujícím klasické tvary s moderními prvky. Pokud vám zvukově vyhovují aktivní EMG se silným výstupem, využijete ve své hře vibrato Kahler a zaujal vás výrazný design této kytary, tak si novinku budete moci vyzkoušet pravděpodobně na přelomu května a června, kdy by první kousky GT-600 měly dorazit na pulty evropských obchodů. Cena pro americkou část trhu byla stanovena pod hranicí 1 100 dolarů.

Tagy LTD

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY