Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Po, 04.07.2016 - 00:01

LTD BK-600: signatura Billa Kellihera z Mastodon

Firma LTD, patřící pod křídla společnosti ESP, oznámila chystanou výrobu nového signovaného modelu kytaristy metalové party Mastodon Billa Kellihera. Nástroj s označením LTD BK-600 vychází z osvědčeného designového konceptu Gibsonu Les Paul a je osazen snímači Dissonant Aggressor z produkce amerického výrobce Lace Sensor.

Masivní sound s plnými středy a dlouhým sustainem kytaře dodává celomahagonový korpus bez javorové horní desky, jenž je tvarem identický se sérií Eclipse, včetně ergonomického napojení krku, ale na rozdíl od většiny modelů této edice má větší tloušťku pro dosažení hutnějšího tónu.

Lepený krk s pohodlným a rychlým U profilem je vyroben ze tří kusů mahagonu a nese ebenový hmatník o radiusu 13.7 palce s 22 jumbo pražci a polohovými značkami ve stylu vlajek. Menzura činí 24.75 palce a nultý pražec široký 42 mm je grafitový, což minimalizuje případné rozlaďování.

Nástroj je osazen dvojicí Kelliherových signovaných humbuckerů Lace Sensor Dissonant Aggressor se silným výstupem a excelentní dynamikou, jenž jsou ovládány třípolohovým páčkovým přepínačem, společnou hlasitostí a tónovou clonou. Oba potenciometry slouží (push/pull) také k rozepínání cívek snímačů, což ocení především hráči používající i čisté a crunch zvuky.

Hardware tvoří struník s kobylkou tune-o-matic TonePros a na hlavici zdobené výložkou najdeme zamykatelné ladicí strojky ESP. Veškeré kovové komponenty jsou provedeny v černém chromu a kytara bude nabízena v odstínu Military Green Sunburst Satin s tělem ošetřeným polyurethanovým lakem a saténovou úpravou profilu krku.

Signatura Billa Kellihera LTD BK-600 by měla mít svou oficiální světovou premiéru na nadcházejícím letním hudebním veletrhu NAMM v Nashvillu. Do prodeje se novinka dostane pravděpodobně v průběhu prázdnin a cena pro americký trh se pohybuje okolo hranice 900 dolarů.

Tagy LTD

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY