Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Po, 28.10.2019 - 00:01

Line 6 Spider V 20 MkII: kombo nejen na domácí cvičení

V červenci uvedla firma Line 6 na trh druhou generaci kytarových digitálních komb Spider V MkII, k nimž nyní přibyl nejmenší zástupce s označením Spider V 20 MkII. I přes malé rozměry skříně, výkon 20 W a nevelký osmipalcový reproduktor lze tento model využít nejen k domácímu cvičení nebo nahrávání, ale také k jamům s umírněným bubeníkem nebo menším koncertům.

Předzesilovací sekce disponuje rotačním spínačem Preset s 16 novými modelingovými mody rozdělenými do kategorií Clean, Chime, Crunch, Chunk, Insane, Vibe, Ambient, Bass, Acoustic, takže na výběr je široká paleta zvuků pokrývající téměř všechny hudební žánry.

Najdeme zde vše od křišťálově čistých rejstříků evokujících sound vintage komb Fender až po agresivní saturované zkreslení s charakterem moderních high gainových zesilovačů. Celkové chování a dynamická odezva Spideru je opět o něco realističtější díky integrovanému režimu Classic Speaker.

Jednoduše koncipované ovládání sestává z potenciometrů gainu, tónové clony, hlasitosti, reverbu a ovladače FX napojeného na podsvícená tlačítka efektové jednotky umožňující zařadit do řetězce tři typy efektů současně. K uložení presetu slouží tlačítko Save, Tap tempo pro nastavení delaye nebo modulační pulsace aktivuje po delším stisknutí také vestavěnou ladičku.

Vedle masteru koncového zesilovače je umístěn minijackový stereo konektor sluchátek fungující zároveň jako linkový výstup, nechybí nahrávací port micro-USB a možnosti komba Line 6 Spider V 20 MkII lze rozšířit o nové zvuky a presety pomocí aplikace Spider V Remote.

V ceně pohybující se pod hranicí 3 000 Kč je zahrnut také bezplatný download DAW softwaru Steinberg Cubase LE, přístupný po registraci komba. Zvukové možnosti aparátů Line 6 řady Spider V MKII přibližuje přiložené video, demonstrující i presety vytvořené Devinem Townsendem, Billem Kelliherem, Olou Englundem, Oz-Noyem, Vernonem Reidem apod.

Tagy Line 6 Line 6 Spider V 20 MkII
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY