Přejít k hlavnímu obsahu
Stanley - So, 17.01.2015 - 08:00

Limitovaný Vox AC4C1: krasavec v retro oblečku

Ani v roce 2015 se trendy patrně příliš nezmění a retro bude frčet i nadále. Ani firma Vox v tomto směru nezůstává pozadu: nabízí oblíbený lampový aparátek Vox AC4C1 v limitované edici v nádherném modrobílém provedení á la 60. léta minulého století. A srdce retro puristy se určitě rozbuší nadšením i po zvukové stránce.

Celolampové kombíčko o výkonu 4W je v pre-ampu osazeno dvěma elektronkami 12AX7 a v koncovém zesilovači jednou lampou EL84. O kvalitní zvuk se stará desetipalcový, 16 ohmový reproduktor Celestion VX10 a k ovládání slouží čtveřice potenciometrů Volume, Bass, Treble a Gain. Ve výbavě nechybí ani výstup pro externí reproduktor, váha kombíčka je příjemných 8,5 kg a cena na našem trhu se pohybuje okolo 9000,- korun českých. Za tyto peníze pak získáváte legendární zvuk, který proslavil aparáty Vox po celém světě, ve snadno přenosném, kompaktním formátu, který ovšem díky kvalitnímu reproduktoru neztrácí nic ze své autenticity.
A pokud by vám výkon tohoto drobečka přišel přeci jen trochu malý, ve stejné retro edici můžete mít i kombo o výkonu 15W, nebo 30W. Podmanivý vzhled a snadno identifikovatelný zvuk je i zde v dokonalé symbióze.

Tagy vox VOX MODERN CLASSIC AC4TV

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Stanley
Mé muzikantské motto: "Když se ti něco nelíbí, tak to nehraj. Ale nejdřív se to pořádně nauč..."
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY