Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Po, 08.06.2020 - 00:01

Limitovaná série D'Angelico Deluxe Bedford SH

Tradiční newyorský výrobce D'Angelico Guitars se vrací ke své vlajkové lodi DLX Bedford speciální edicí kytar Deluxe Bedford SH, které oproti předloze disponují pololubovou konstrukcí, na stavbu byly použity jiné druhy dřev a změnou prošlo také ovládání a elektronika s rozdílnou konfigurací i typy snímačů z produkce firmy Seymour Duncan.

Polodutý offsetový korpus z výběrové lípy s luby vysokými 41 mm doplňuje průchozí krk s profilem C, lepený ze dvou kusů javoru proložených ořechovým plátem, ebenový hmatník o radiusu 14 palců nese 22 středně silných pražců Jescar 47/104, výložky hran, nultý pražec ze směsi Tusq a obdélníkové poziční značky z pravé perleti a abalonu. Menzura byla vyměřena na 24.75 palců.

Nástroj využívá kobylkový minihumbucker Seymour Duncan SM-1b a od stejné značky je i střední a krkový single coil Five-Two. Ovládání sestává z pětipolohového nožového switche, hlasitosti a tónové clony.  Potenciometry s odporem 500 kOhm jsou osazeny ebenovými čepičkami.

Hardware tvoří struník stopbar, pevná kobylka tune-o-matic a do klasicky tvarované hlavice opatřené hliníkovým krytem šroubu krkové výztuhy v art deco stylu Scryscraper jsou vsazeny uzamykatelné strojky Grover s typickými rondely. Kovové součásti mají niklovaný povrch, pětivrstvý želvovinový pickguard částečně kopíruje tvar ozvučného F-otvoru.

Limitovaná série D'Angelico Deluxe Bedford SH je nabízena v odstínech Matte Black, Matte Wine nebo Matte Rose Gold a od každého barevného provedení bude vyrobeno pouze 50 kousků. Oficiální evropská cena se pohybuje pod hranicí 1450 eur včetně pevného pouzdra. Produkci si vzala na starost korejská pobočka firmy.

Tagy D'Angelico D'Angelico Deluxe Bedford SH
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY