Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Po, 11.05.2020 - 00:01

Limitovaná relic edice kytar Chapman Battleworn

Populární youtuber Rob Chapman, jenž je majitelem firmy Chapman Guitars, už před časem oznámil, že se fanoušci značky mohou těšit na speciální relic sérii kytar řady Battleworn, postavenou z prémiových materiálů a komponent. Kolekce by v současné době už měla být dostupná na evropském trhu a případní zájemci si mohou vybrat z modelů ML1 Pro, ML2 Pro, ML3 Pro nebo GF Pro v několika transparentních úpravách krytých nitro lakem.

Superstraty ML1 Pro, verze ML2 Pro inspirované Les Paulem a varianty GF Pro s tvary Exploreru sdílejí konstrukci s průchozím krkem z pečeného javoru a stejný materiál s plamínkovou kresbou v kvalitě AAA byl použit na topy korpusů. Ebenové hmatníky nesou 22 respektive 24 jumbo pražců z nerezové oceli a do horní hrany jsou zapuštěny luminiscenční polohové značky.

Zvuk přenáší dvojice ručně vinutých humbuckerů Guitarmory (krk – 7.7 kOhm, kobylka – 14.6 kOhm) s magnety Alnico V, doplněné elektronikou sestávající z osvědčených potenciometrů Bourns a páčkových přepínačů Oak Grigsby nebo Switchcraft, z jehož produkce jsou i výstupní konektory. Kobylky (hardtail či stopbar + tune-o-matic) a ladicí strojky dodala firma Hipshot.

Z nabídky edice Battleworn vybočuje Telecaster ML3 Pro s tělem z bahenního jasanu (bez topu) opatřeným ergonomickým frézováním hran, javorovým hmatníkem, šroubovaným krkem, dvojicí single coilů Guitarmory (krk – 6.4 kOhm, kobylka – 6.5 kOhm) a tradičním hardwarem ve zlatém chromu.

Barevná provedení a oficiální ceny jednotlivých modelů řady Chapman Battleworn: ML1 Pro – Triburst, Ocean Fade cca 1500 liber, ML2 Pro  –  Emerald Fade, Lazer Fade cca 1500 liber, ML3 Pro –  Smoke cca 1300 liber, GF Pro –  Fireburst, Lazer Fade cca 1500 liber. Přiložené video přináší přehled většiny nových kytar, které firma Chapman připravila pro letošní rok.

Tagy Chapman guitars Chapman Battleworn

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY