Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Chapman ML1 X: superstraty z nové kolekce Workshop „Made In England“

Chapman Guitars je sice britskou značkou, ale většinu svých nástrojů si firma nechala doposud vyrábět v asijské pobočce. To se nyní mění s příchodem nové edice Workshop, jejíž produkce se ujali angličtí kytaráři. Prvním zástupcem této prémiové řady je superstrat Chapman ML1 X, představující vlajkovou loď s možností konfigurace specifikací, takže hráč si může, podobně jako v případě některých Custom Shopů, zvolit určité konstrukční prvky podle osobních preferencí.

Vybírat lze ze dvou typů profilu krku (Oval C/Soft D nebo C-Shape), klasické či reverzní orientace hlavice, 5 mm tlustého korpusového topu z plamínkového nebo obláčkového javoru, finálních laků Gloss nebo Satin Nitro, krků z plamínkového či očkového javoru apod. Kytary jsou osazeny zakázkovými snímači Chapman Carnyx v konfiguraci HSS (HB 9.4 kOhm, MSC 6.8 kOhm, NSC 6.7 kOhm) s magnety Alnico V a kvalitním vinutím.

Ovládání tvoří CTS potenciometry Volume + Tone (A 500 kOhm) a pětipolohový switch, jenž ve 2. pozici automaticky odepne vnitřní cívku kobylkového humbuckeru. Korpus ze dvou kusů afrického mahagonu dostal ergonomický spoj šroubovaného krku, hmatník z plamínkového nebo tepelně upraveného očkového javoru o radiusu 12 či 14 palců nabízí 22 masivních jumbo pražců z nerezové oceli, poziční značky z ořechu, nultý pražec široký 42 mm a také luminiscenční body zapuštěné do horní hmatníkové hrany.

Hardware s chromovanou úpravou tvoří v Anglii vyráběné custom vibrato, vybavené ocelovým blokem Wilkinson a kameny ze stejného materiálu s uzamykatelným systémem, srážeče strun Gotoh RG15/RG30 a spolehlivé zamykatelné strojky Hipshot Grip-Lock 6GLO s ladicím převodem 18:1.

V distribuci se už objevila první várka ručně vyráběných superstratů Chapman ML1 X z edice Workshop, a to v transparentních odstínech Autumn Woodland Burst, Winter Sky, Hawk Wing Fade, Dark Dimension, Quick Sand, Cluaran Fade, Mountain Stream, Cardinal Red, Dark Dune Burst a Midnight Raven. Další custom kousky je možno objednat na webu výrobce za cenu okolo 3000 liber bez daně.

Tagy Chapman guitars Chapman ML1 X

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY