Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Limitovaná edice Sandberg California GRAND DARK Orange

Po půl roce od premiéry baskytar řady California GRAND DARK se německý Sandberg k této úspěšné sérii vrací limitovanou edicí California GRAND DARK Orange. Čtyř a pětistrunné verze v lesklém oranžovém laku disponují delší menzurou, elektronikou finské firmy Darkglass Electronics a stejně jako ostatní nástroje této značky nabízejí špičkovou kvalitu zpracování a nadstandardní zvuk.

Tělo s liniemi inspirovanými Jazz Bassem je vyrobeno z evropské olše, krk z tvrdého kanadského javoru a pohodlným C-profilem je ke korpusu připevněn šesti vruty, pro hmatník s 22 jumbo pražci a plochým radiusem 14 palců bylo zvoleno odolné dřevo pau ferro. Menzura s délkou 35 palců přispívá ke konkrétnosti tónu a má pozitivní vliv i na jeho sustain.

Masivní firemní kobylka umožňuje kromě vyladění oktáv a výšky dohmatu také nastavení roztečí strun (4 str. – rozmezí 18 až 20 mm, 5 str. – 18 až 19.5 mm), což uvítají nejen hráči měnící během koncertu různé modely baskytar. Spolehlivé ladicí strojky Sandberg jsou vyrobeny z lehkého hliníku, takže minimalizují případné přepadávání nástroje na hlavici. Veškeré kovové součásti mají černě chromovaný povrch.

Do černého jednovrstvého pickguardu je usazen střední single coil, který společně s kobylkovým humbuckerem, doplněným páčkovým switchem rozepínajícím cívky, tvoří optimálně párovaný snímačový set Sandberg PLUS TM, napojený na předzesilovací obvod Darkglass Electronics s třípásmovými korekcemi a push/pull přepínačem pro volbu aktivního/pasivního režimu.

Basy Sandberg California GRAND DARK Orange se na trhu objeví v limitované sérii čítající 40 kusů a ceny by se neměly příliš lišit od předchozích olšových variant v provedeních Black HG/Aged nebo San Remo Blue HG/Aged s identickými specifikacemi (viz video).

Tagy sandberg Sandberg California GRAND DARK Orange

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY