Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Limitovaná edice Fender American Vintage Telecaster 52 Korina

Americká divize koncernu Fender přidává do speciální série "10 For 15" další výjimečný nástroj, tentokrát v podobě limitované edice modelu Fender American Vintage 52 Telecaster Korina. Jak už je patrno z názvu, tento luxusní kousek disponuje korpusem z tvrdého afrického dřeva korina, jehož zvukové vlastnosti jsou blízké mahagonu, a odlišuje tak novinku od klasických Telecasterů s jasanovými nebo olšovými těly.

Javorový krk z jednoho kusu má vzhledem k tomu, že nástroj patří do řady American Vintage, plnější profil ve tvaru U a hmatník s 21 subtilnějšími pražci má kulatější radius 7.25 palce, jenž býval standardem právě u kytar z padesátých let. Nultý pražec o šířce 42 mm je vyroben z kosti a na destičce se šrouby spojujícími krk s korpusem je vytištěn nápis Limited Edtion.

Kytara je osazena dvojicí single coilů American Vintage '52 Tele s typickým třípolohovým přepínačem a potenciometry společné hlasitosti a tónové clony. Základnu kobylky ve vintage stylu tvoří tzv. vanička, ve které je uložena trojice kamenů z mosazných válečků. Struny se ukotvují klasicky skrz tělo a o ladění se starají strojky Fender Deluxe Single Line s plechovými kryty převodů.

Nástroj bude dostupný výhradně v přírodní transparentní úpravě Blackguard Blonde s polyuretanovým lakem a příbuznost k sérii American Vintage připomíná také jednovrstvý černý pickguard z bakelitu a veškeré šrouby mají původní čočkové hlavice s přímou drážkou.

Pokud máte rádi značku Fender, inklinujete ke klasice s vintage koncepcí a vyhovuje vám masivnější zvuk s plnými středy, jenž produkuje africká korina, tak Telecaster 52 Korina LTD rozhodně vyzkoušejte. První kousky z této limitované řady by se měly v Evropě objevit už za několik dní a cena nástroje se má pohybovat okolo hranice 1 800 Euro.

Tagy Telecaster

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY