Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Ne, 09.04.2017 - 00:01

Lehký basový zesilovač Aguilar AG 700

Renomovaný americký výrobce basových aparátů a příslušenství Aguilar uvede v brzké době na trh nový zesilovač AG 700, jenž koncepčně vychází z legendárního modelu AG 500, se kterým sdílí skvělý dynamický rozsah, detailní přednes tónu a rychlý atak. Novinka s výkonem 700 W navíc disponuje masivnějšími spodními frekvencemi a mohutnější projekcí.

Kovové šasi v černém laku a pro značku typicky minimalistickém designu ukrývá jednokanálový předzesilovač s potenciometry gainu, aktivních čtyřpásmových korekcí (basy +/- 17 dB - 40 Hz, low mid +/- 15 dB - 300 Hz, high mid +/- 14dB - 800 Hz a výšky +/- 14 dB - 4 kHz) a tlačítek Bright pro rozjasnění tónu a Deep přidávající zvuku zdvih +6dB ve frekvenční oblasti pod 250 Hz.

Nástrojový vstup disponuje spínačem snižujícím citlivost na hodnotu -10 dB pro použití s aktivní basou a na předním panelu jsou umístěny i konektory sériové efektové smyčky send/return (citlivost +6 dB). Pod ovladačem celkové hlasitosti Master najdeme indikační diodu informující o případném přebuzení, vstup do mixážního pultu nebo nahrávacího zařízení zajišťuje symetrický XLR výstup s možností zařazení před nebo za výkonovou jednotku a také odepínání uzemnění. Zcela vpravo se nachází přepínač Operate/Mute s dvojicí modrých diod.

Koncový zesilovač zapojený ve třídě Class D s pulsním zdrojem poskytuje výkon 700 W při zatížení 2.67 nebo 4 ohmy a 350 W v případě zapojení boxů s celkovou impedancí 8 ohmů. Chlazení výkonového stupně obstarávají dva větráky s tichým chodem a rychlostí závislou na teplotě. Na zadní straně najdeme výstup ladičky a dva paralelně spojené Speakony Neutrik pro připojení kabinetů.

Zesilovač o velikosti 30.5 x 23 x 7.5 cm je vzhledem ke svým kompaktním rozměrům a váze pouhých 2.22 kg ideální volbou pro muzikanty, kteří od aparátu kromě špičkového zvuku a dostatečné výkonnostní rezervy vyžadují také maximální mobilitu. Aguilar AG 700 by se měl v distribuci objevit v průběhu dubna, cena nastavená pro americkou část trhu se bude pohybovat pod hranicí 850 dolarů.

Tagy Aguilar Aguilar AG 700
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY