Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Lampový kondenzátor Warm Audio WA-67

Společnost Warm Audio připravila další repliku klasického studiového mikrofonu. Po modelu WA-87 je na řadě luxusní elektronková verze WA-67, o jejíž předloze výrobce mluví pouze jako o „legendě“ či „originálu z roku 1967“, ale my jej můžeme nazvat pravým jménem: WA-67 je replikou slavného a vyhledávaného Neumannu U67. Zatímco Neumann stojí několik tisíc eur – bez ohledu na to, zda se jedná o originál nebo reedici – klon z produkce Warm Audio je mnohem dostupnější a slibuje stejně hladký a krémový zvuk jako U67.

Základ, ovlivňující zvukový charakter kondenzátorového WA-67, představuje speciálně navržená kapsle s membránou Mylar potaženou zlatem, předzesilovací pentoda EF86, používaná ve vintage konzolích, aparátech Vox, Matchless, Dr. Z apod. nebo kvalitní součástky jako např. nadměrně velké polystyrenové kondenzátory, polypropylenové kondenzátory Wima a výstupní kondenzátor Solen. Důležitou roli hraje především u vysokofrekvenční odezvy také velkojádrový transformátor dodaný švédskou značkou Lundahl.

Mikrofon nabízí tři směrové charakteristiky (kardioidní, všesměrová, osmičková), volitelné pomocí posuvného přepínače na přední straně těla. Na korpusu z mosazného odlitku s niklovým povrchem najdeme i spínač high-pass filtru (80 Hz) a pad snižující vstupní gain o -10 dB. Frekvenční rozsah se pohybuje v rozmezí 20 Hz až 20 kHz, max. hranice SPL činí 138 dB a odstup signálu od šumu je dán hodnotou 78 dB.

Součástí dodávky je dřevěný úložný box, pružný shockmount, externí napájecí jednotka, držák mikrofonu a špičkový sedmikolíkový kabel GAC-7 od švýcarské firmy Gotham Audio, spojující WA-67 se zmíněným napaječem. Kabel tím pádem přenáší na různých pinech nejen audio signál, ale i napětí, takže je nedílnou součástí nutnou pro provoz a optimální výkon mikrofonu.

Všestranný kondenzátorový velkomembránový mikrofon Warm Audio WA-67, vyrobený s německou precizností, je vhodnou volbou pro profesionální náběr zpěvu, kytar, piana, bicích tomů, dechových či smyčcových nástrojů apod. Oficiální evropská cena setu byla nastavena okolo 1100 eur.

Tagy Warm Audio Warm Audio WA-67

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY