Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - So, 01.07.2017 - 00:01

Kytarový kompresor EHX Tone Corset

Tradiční výrobce efektů Electro Harmonix přidává do svého nabídkového katalogu nový kompresor Tone Corset osazený striktně analogovými obvody využívajícími technologii OTA (Operational Transconductance Amplifier), na které jsou postaveny také ikonické modely vintage kompresorů Ross nebo populární MXR Dyna Comp.

Ovládání sestává ze čtveřice potenciometrů - Sustain pro nastavení míry komprese, Attackem volíme rychlost kompresního náběhu, ovladač Volume určuje celkovou hlasitost a knoflík Blend umožňuje nastavit poměr mezi efektovaným a čistým signálem a zásadním způsobem ovlivňuje dynamiku a přirozenou reakci efektu.

Díky Blendu si tak Tone Corset na rozdíl od některých OTA kompresorů zachovává velmi muzikální a organický tón, k jehož čistotě a transparentnosti přispívá i malý páčkový přepínač Pad snižující citlivost vstupního obvodu a eliminující nechtěné přebuzení při použití silných humbuckerů nebo baskytar s aktivní elektronikou.

Kovový nášlapný footswitch je zapojen v režimu true bypass, takže efekt ve vypnutém stavu nijak nedegraduje původní signál nástroje. Napájení obstarává 9V adapter nebo baterie, která je součástí balení. Analogový kompresor/sustainer EHX Tone Corset by měl do evropských obchodů dorazit v průběhu července, cena pro americkou část trhu se pohybuje okolo 120 dolarů.

Tagy EHX EHX Tone Corset
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY