Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Pá, 26.05.2017 - 00:01

Kytarová a basová komba Vox Adio Air GT a BS

Vox oznámil brzké zahájení sériové výroby malých komb ze zbrusu nové edice Adio, jejíž prototypy s netradičním, ale velmi povedeným designem byly k vidění na letošním frankfurtském hudebním veletrhu. Kytarová a basová komba Vox Adio Air GT a BS se zakulacenými hranami a pevným, jednolitým chráničem reproduktorů disponují i přes své nevelké rozměry stereo koncovým stupněm o překvapivém výkonu 50 W.

Společným jmenovatelem pro obě verze je modelingový preamp využívající patentované firemní technologie VET (Virtual Element Technology), dvojice třípalcových měničů, speciální skelet, jehož vnitřní část je z důvodů zamezení nechtěných rezonančních interferencí kompletně oddělena od přední reproduktorové ozvučnice, nechybí bassreflex a také dvě varianty bezdrátového Bluetooth - první typ A2DPje určen pro streamování audia, zatímco MIDI varianta umožňuje pohodlnou editaci presetů pomocí telefonu, tabletu apod.

Kytarový model Adio Air GT nabízí v základu 11 emulací různých aparátů, s použitím softwaru Tone Room je k výběru až 23 typů, efektová jednotka rozdělená do dvou sekcí disponuje 4 modulacemi - chorus, flanger, phaser a tremolo (až 11 s Tone Room) a stejným počtem dozvuků delay/reverb (až 8 s Tone Room) a velmi užitečný pro high-gain zvuky je noise gate se 4 mody. Kromě klasických korekcí lze použít přednastavené režimy ekvalizace (Loud, Bass Boost, Mid Boost, Treble Boost) a funkci rozšířeného sterea (Acoustage virtual surround).

Basový Vox Adio Air BS s až 17 modely zesilovačů má dozvukovou efektovou sekci identickou s předešlým modelem, ale druhá jednotka je v tomto případě vybavena kompresorem, t-wahem, fuzzem a stereo chorusem. Stejně jako u GT je i basové kombo osazeno pamětí pro uložení 8 presetů rozdělených do 2 bank, nechybí noise gate, programovatelný ekvalizer, široké stereo a rozšíření pomocí aplikace Tone Room.

Aparáty jsou napájeny 9V adapterem nebo 8 tužkovými AA bateriemi s výdrží cca 8 hodin nepřetržitého provozu, součástí výbavy je ladička, USB port typu B, sluchátkový výstup a konektor Aux In. Flexibilní Voxy Adio Air GT a BS s rozměry 360 x 165 x 163 mm a váhou necelé 3 kg najdou uplatnění nejen při domácím cvičení, ale díky výkonu 50 W také při decentnější kapelové produkci. Komba budou dodávána společně s adapterem a aplikací JamVox III a na trhu se představí zřejmě v průběhu června za cenu cca 300 eur.

Tagy vox Vox Adio Air GT Vox Adio Air BS
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY