Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Kytarář John Cruz, vyhozený Fenderem, zakládá vlastní značku

Jak jsme informovali v jednom z červnových článků, firma Fender na hodinu vyhodila dlouholetého zaměstnance, master buildera Custom Shopu Johna Cruze, a to za údajně kontroverzní příspěvek na jeho facebookovém účtu, týkající se protestů organizovaných hnutím Black Lives Matters. V závěru příspěvku jsme také předpovídali, že zkušený řemeslník se pravděpodobně spojí s některou konkurenční společností, nebo si založí vlastní firmu, což se nakonec také stalo – renomovaný kytarář oznámil vznik nové značky John Cruz Custom Guitars.

Cruz odstartoval zrození své butikové firmy videem zveřejněným na YouTube, kde je součástí záznamu i text ve znění: „John Cruz stavěl nejlepší kytary na světě pro nejlepší světové hráče. Nyní uvádí na trh vlastní kytary John Cruz.“ Video mapuje Cruzovy rozsáhlé zkušenosti s výrobou kytar, a kromě speciálů, které vznikaly ještě za jeho působení ve Fenderu, se na jednom ze snímků mihne také dvojice Stratů bez pickguardu, které by teoreticky už mohly pocházet z vlastní kolekce. Na druhém záznamu z roku 2014 Cruz představuje Fender CS model Master Design 1963 Relic Stratocaster.

Tagy Fender Custom Shop John Cruz John Cruz Custom Guitars

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY