Přejít k hlavnímu obsahu
redakce -

Koncert pro jednoho: jediná cesta fanoušků s cystickou fibrózou

Dojet do prázdného klubu a hrát pro jediného diváka je zlý sen každého muzikanta. Koncert pro jednoho, za nímž stojí Kytary.cz a který jako první z hudebníků odstartoval Tomáš Klus, je však o něčem jiném. Je splněným přáním dámě, která by si takový zážitek jinak nemohla dopřát.

Video obsahující sestřih vystoupení kapely Tomáše Kluse a rozhovor s Andreou Liškovou je proloženo také slovy ředitelky Klubu cystické fibrózy Simony Zábranské. „V České republice je cca 650 pacientů a každý rok přibývá zhruba 20-30 pacientů,“ říká při popisování komplikací, které cystické fibrotiky potkávají už od narození. Smrt přitom nastává ve srovnání s běžnou populací výrazně dříve. „Faktem je, že polovina pacientů se nedožije 38 let,“ dodává Zábranská.

Posláním nové série videí je upozornit na problematiku lidí trpících cystickou fibrózou. Andrea nyní jeden ze snů splněný má, se zákeřnou nemocí ale musí bojovat dál. Chtěli byste jako muzikanti k tomuto projektu přispět? Pokud si vás další oslovení pacienti vyberou, dostanete příležitost. Nabídnout vystoupení ovšem aktivně můžete i sami nebo pomoc prostřednictvím finanční podpory realizovat i úplně po vlastní ose.

„Cílem tohoto projektu je potěšit lidi s cystickou fibrózou zážitkem, který by si jinak nemohli dopřát. Zároveň chceme koncerty pro jednoho upozornit i na nemoc samotnou. Pacienti mají problém s proplácením léků nebo čističek vzduchu od zdravotních pojišťoven. Nemoc je tak pro ně a jejich blízké velkou finanční zátěží. A je to i tím, že se o cystické fibróze ve srovnání například s leukemií a dalšími nemocemi příliš nemluví a neví,“ říká marketingový ředitel Kytary.cz Filip Černý.

Pusťte si video, dozvíte se víc. Palec nahoru Kytary.cz. Všem nemocným přejeme hodně síly.

Tagy charita Kytary.cz Koncert pro jednoho Tomáš Klus

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Redakce
Týmová práce.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY