Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Ne, 10.07.2016 - 00:01

Kompaktní zvuková karta Tascam iXR

Společnost Tascam uvádí na trh novou kompaktní zvukovou kartu Tascam iXR, která se díky odolnému šasi z válcovaného hliníku o rozměrech 210 × 35 × 141 mm a váhou 660 g může stát vítaným pomocníkem nejen v domácím studiu, ale i při nahrávání koncertů, zkoušek atd. Obvod je schopen pracovat se samplovacími frekvencemi 44.1, 48, 88.2 a 96 kHz s kvantizací 16 a 24 bit.

Karta je vybavena dvojicí diskrétních mikrofonních předzesilovačů Ultra-HDDA s velmi nízkým šumem, XLR/TRS vstupy, phantomovým napájením 48 V a impedancí přizpůsobenou i pro záznam kytar. Rozsah gainu pro dynamické i kondenzátorové mikrofony je limitován hodnotou 57 dB a samozřejmostí je nulová latence monitoringu.

Každý vstup disponuje dvojicí indikačních diod, přepínačem režimů inst-mic/line a ovladačem gainu. O aktivovaném phantomu a USB rozhraní informují další diody, plynulé nastavení mezi vstupní a výstupní hlasitostí (USB port) zpracovávaného signálu má na starost potenciometr Monitor, následuje ovládání Line Out, hlasitost sluchátek a jejich výstupní 3.5 mm konektor.

Zadní panel je osazen hned dvěma typy USB 2.0 (port B je určen pro připojení zařízení pracujících na platformách Mac a PC a port typu A uvítají vlastníci přístrojů postavených na systému iOS), spínačem phantomového napájení, konektory DIN pro MIDI In a Out a jackovými analogovými výstupy 1/L, 2/R.

Tascam iXR podporuje operační systémy Windows počínaje edicí 7, OS X od verze Mountain Lion 10.8.4 a iOS 8 a vyšší. Výrobcem doporučovaná minimální hardwarová konfigurace pro PC i Mac je procesor Dual Core 2 GHz/RAM 2 GHz. Ke kartě je dodávána licence pro software Steinberg Cubase LE. Novinka by se v Evropě měla objevit koncem července a předpokládaná cena se má pohybovat okolo 150 Euro.

Tagy Tascam

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY