Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - So, 10.07.2021 - 00:01

Kombo Godin ASG-8 120 Acoustic Solutions

Kanadský Godin se vrací k aparátům ze série Acoustic Solutions inovovaným kombem ASG-8 120, které díky dvojici nezávislých kanálů a flexibilní koncepci nabízí připojení různých akustických nástrojů a také mikrofonu. Po zvukové stránce věnovali vývojáři zvláštní pozornost neutrálnímu projevu s relativně lineární charakteristikou a citlivou dynamikou, což je z hlediska primárního určení tohoto modelu jeden z důležitých faktorů, významně ovlivňujících přirozené podání vokálů, akustické kytary apod.

Oba nezávislé kanály nabízejí kombinované XLR/jack vstupy i stejné ovládání, sestávající z potenciometru gainu, třípásmových korekcí, parametru Resonance a knoflíku reverbu. Na hlavním panelu najdeme také tlačítka otáčející fázi a spínače efektové jednotky vybavené ovladačem Depth a rotačním přepínačem echa, flangeru a dvou typů chorusu.

Při použití kondenzátorového mikrofonu lze aktivovat phantomové napájení +24 V, nechybí spínač integrovaného modulu Bluetooth pro bezdrátový streaming ze smartphonu, tabletu nebo jiného audio zdroje, který je možno propojit i standardní cestou prostřednictvím minijackové zdířky Aux In s vlastní hlasitostí, a případnou výměnu či tiché doladění nástroje usnadňuje tlačítko Mute.

Koncový zesilovač opatřený potenciometrem Master je napojen na woofer o průměru osmi palců, doplněný palcovým výškovým tweeterem, zadní strana šasi z ohýbaného plechu je vyhrazena pro sluchátkový výstup, konektor footswitche, linkový XLR DI Out, kolébkový síťový spínač, vstup napájecího kabelu a rychle přístupnou napěťovou pojistku.

Kabinet osazený bočnicemi z masivní překližky má klínový profil, takže kombo lze postavit jak klasickým způsobem, tak i ve stylu standardního pódiového odposlechu s potřebným náklonem, umožňujícím dosáhnout především v menších prostorách lepšího vyzařovacího úhlu a tím pádem i přehlednější a detailnější projekce, kdy zvuk nemíří hráči do nohou a neztrácí na čitelnosti.

Oficiální cena komba Godin ASG-8 Acoustic Solutions se v případě americké části trhu pohybuje okolo hranice 500 dolarů. K dispozici je v klasické černé provedení Black nebo elegantní varianta Wood s bočnicemi stříkanými polomatným transparentním lakem. K aparátu je dodáváno měkké polstrované pouzdro s obvodovým zipem a nastavitelným ramenním popruhem.

Tagy Godin Godin ASG-8 120 Acoustic Solutions
Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY