Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Út, 05.01.2021 - 00:01

Klopové a náhlavní mikrofony Shure DuraPlex DL4 a DH5

Firma Shure uvedla na trh dvojici kvalitních subminiaturních mikrofonů DuraPlex, jejichž tělo má velikost pouhých 14.5 x 5.2 mm a hmotnost 15 až 20 g. Klopová verze DL4 i náhlavní provedení DH5 jsou optimalizovány pro TV vysílání, podcasting, divadelní využití a také nejrůznější přenosy a záznamy z venkovního prostředí, čemuž odpovídá speciální konstrukce odolávající vlhkosti, prachu a dalším nečistotám.

Většina muzikantů dokáže ocenit trvanlivost známých modelů Shure, jako jsou verze SM57 či SM58, a série DuraPlex jde z hlediska odolnosti bezpochyby v těchto stopách. Oba typy mikrofonů disponují ochranou kategorie IP57 proti nečistotám, prachu a dokonce i vniknutí vody, limitovaným hloubkou ponoření do 1 metru, takže podcasteři, reportéři a lidé pohybující se v obdobných profesích mohou pracovat i v podmínkách, které by klasický lavalierový mikrofon nezvládl.

Základ konstrukce představuje MEMS kapsle s všesměrovou charakteristikou (omni), výrobce udává neutrální odezvu ve frekvenčním rozpětí 20 Hz – 20 Khz, citlivost činí -42.5 dBV (7.5 mV RMS) / 1 kHz, odstup signálu od šumu je dán hodnotou 63 dB, maximální SPL dosahuje špičky 132 dB a standardní dynamický rozsah končí hranicí cca 101 dB.

Kolekce DuraPlex je k dispozici v různých barvách, včetně tělových odstínů, které vizuálně „maskují“ samotný mikrofon. Součástí balení je kromě převozního pouzdra, windscreenů, klipu či nalepovacího úchytu (DL4) také patentovaný kabel Shure Plex o průměru 1.6 mm a délce 1.67 m s duálním redundantním uzemněním, sekundárním stíněním a rezistencí vůči paměťovému efektu. Vybrat lze koncovky typu TA4F TQG nebo LEMO pro zapojení bezdrátového systému. Šňůra může být natírána divadelními barvami, pery, leštidly apod.

Lavalierový Shure DuraPlex DL4 je dostupný ve čtyřech odstínech Black, Tan, Cocoa, White, za cenu pohybující se od cca 285 do 300 eur podle typu koncového konektoru. Headsetovou variantu DH5 v provedeních Tan, Cocoa, Black, doplněnou elegantním rámem z kartáčované oceli pro rychlé a stabilní umístění, lze pořídit za cca 390 až 410 eur.

Tagy Shure Shure DuraPlex DL4 Shure DuraPlex DH5

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY