Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Bezdrátové systémy Shure řady GLX-D+

Na český trh dorazila nová série bezdrátových systémů firmy Shure s označením GLX-D+, představující ideální řešení pro muzikanty, moderátory, konferenciéry a příbuzné profese, přičemž každý provozní aspekt těchto modelů je řízen automaticky. Díky pokročilé dvoupásmové technologii dokáže GLX-D+ pracovat v pásmu 2.4 i 5.8 GHz, čímž více než zdvojnásobuje dostupnou šířku pásma a zároveň zabraňuje potenciálnímu rušení, což znamená, že výsledkem je spolehlivý zvuk bez výpadků přenášeného signálu.

Vysílače a přijímače se automaticky spárují, takže nastavení je skutečně jednoduché – stačí zapojit a můžete začít. Integrovaný správce frekvencí nepřetržitě monitoruje spektrum a v případě, že se objeví interference, plynule přejde na čistý kanál. Inovovanou lithium-iontovou baterii SB904 v transmitteru s výdrží až 12 hodin nepřetržitého provozu lze nabíjet přímo v přijímači nebo prostřednictvím konektoru USB-C na ručním mikrofonu či bodypacku.

Nechybí ani funkce rychlého nabíjení umožňující 1.5 hodiny provozu po 15 minutách nabíjení. Přikoupit je možno také směrovou anténu a rackový 1U modul Shure Frequency Manager (GLXD+FM), určený pro rozsáhlejší pódiové aplikace čítající až 11 současně zapojených a aktivovaných půlrackových systémů (16 v optimálních podmínkách).

Edice GLX-D+ zahrnuje více než dvacítku sad s klasickými či lavalierovými mikrofony, včetně headsetů a nástrojových variant. Sety obsahují různé typy receiverů v desktopové, půlrackové nebo pedálové formě (9V DC) a vokální sady jsou dodávány společně s oblíbenými dynamickými mikrofony SM58, Beta 58A či Beta 87A. U headsetů lze volit mezi náhlavními mikrofony MX135, SM31, SM35, PGA31, zatímco klopové verze jsou k dispozici s modely WL185 a WL93.

Nové bezdrátové systémy Shure s automatickým skenováním a synchronizací mají dosah až 30 metrů, frekvenční odezva se pohybuje v rozmezí 20 Hz – 20 kHz, konektivita sestává ze stereofonního TRS jacku, XLR konektoru a USB-C portu. Transmittery (bodypack, mikrofon) i receivery (desktop, půlrack, pedál s ladičkou) je možno pořídit také samostatně.

Oficiální české ceny setů Shure GLXD+ startují na cca 15100 Kč za nástrojové verze GLDX14+ / 16+ Bodypack a končí na částce cca 30000 Kč za GLXD14R+ Headset W/MX153 nebo komplexní Combo sadu GLXD124R+/85/SM58. Součástí balení je napájecí zdroj, převozní pouzdro a kabeláž. Vysílače a přijímače GLX-D+ Dual Band nejsou kompatibilní s předchozími produktovými řadami GLX-D nebo GLX-D Advanced Wireless.

Tagy Shure Shure GLX-D+

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY