Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Klipový tuner D’Addario Nexxus 360

Firma D’Addario zařadila do svého produktového katalogu klipovou ladičku Nexxus 360 (PW-CT-26), na jejímž vývoji se kromě týmu dceřiné značky Planet Waves podílel také známý konstruktér Ned Steinberger. Nexxus 360 je prvním tunerem D'Addario nabízejícím dobíjecí lithiovou baterii, a jak je částečně patrno z názvu, speciální kloub umožňuje otáčení displeje v rozsahu 360 stupňů. Díky zvolenému řešení je ladička použitelná téměř pro jakýkoliv nástroj.

Barevný kruhový LED displej s vysokým jasem zajistí přehlednost i v horších světelných podmínkách a zmíněná baterie se dobíjí pomocí USB Micro-B kabelu. Při nabití na plnou kapacitu vydrží článek dodávat dostatek energie po 24 hodin nepřetržitého provozu, což je vzhledem k vlastnostem a rozměrům displeje poměrně slušná výdrž.

Chromatický tuner se může pochlubit rychlou trakcí a minimální ladicí odchylkou, referenční tón je možno v případě potřeby nastavovat v jednohertzových krocích v rozmezí 415 až 465 Hz a bezpečné uchycení na hlavici nástroje zajišťuje masivní spona opatřená protiskluzovou úpravou čelistí a ocelovou pružinou.

Součástí balení je kromě lithiové baterie samozřejmě i kabel USB A – USB Micro-B. Oficiální cena ladičky D’Addario Nexxus 360 PW-CT-26 se na českém trhu pohybuje těsně pod hranicí 800 Kč..

„Díky dobíjecí baterii, konstrukci s více otočnými body a všesměrovému LED displeji je tuner Nexxus 360 připraven na všechno a všude“, říká výrobce. „Přizpůsobili jsme se potřebám vystupujících umělců a vyvinuli jsme nejschopnější a nejpřizpůsobivější nástroj pro tuto práci. Výsledkem je odolná, elegantní a sofistikovaná kombinace formy a funkce, která je připravena na to, aby vaše ladicí přestávky byly rychlé a po stránce správné výšky tónů dokonalé.“

<iframe width="810" height="456" src="https://www.youtube.com/embed/JdQ6kSV3Suc"
frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

 

Tagy D’Addario D’Addario Nexxus 360

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY