Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Nové kytarové příslušenství od D’Addaria

Společně s ladičkou Clip-free Micro Tuner firma D’Addario na veletrhu NAMM 2018 představil také čtveřici dalších novinek, řadících se do segmentu kytarového a basového příslušenství. Oficiální premiéru tam měl také napájecí kabelový set DIY Pedalboard Power Kit, zámky popruhu Dual-Lock Strap Lock a Universal Strap Lock a ve spolupráci s designérem Nedem Steinbergerem navržený kapodastr Cradle Capo.

DIY Pedalboard Power Kit (PW-PWRKIT-20) jde sice koncepčně ve stopách oblíbených setů, které dceřiná firma Planet Waves produkuje už několik let, ale na rozdíl od verzí nabízejících vlastní výrobu nástrojových kabelů nebo efektových propojek, přichází novinka s řešením napájecích šňůr v pedalboardu.

V balení naleznete celkem 12 barelových souosých konektorů o průměru 2.1 mm (ala Boss, Ibanez, Dunlop, TC Electronic atd.) se systémem nevyžadujícím pájení a navíc s možností usazení hřídele v klasickém nebo lomeném směru, vodiče kabelu o délce 6 m mají oproti standardu trojnásobný obsah mědi pro lepší přenos napětí, nechybí šroubovák, malý střihač a také tester zapojení. Cena se má pohybovat okolo 140 dolarů.

Dual-Lock Strap Lock představuje finančně nenáročný (cca 5 dolarů) a přitom velmi funkční způsob zamezující vysmeknutí nástrojového pásu. Plastový výlisek s přesně konturovanými tvary jednoduše zacvaknete mezi rolnu a klasický popruh, tento model lze navíc využít k upnutí nástrojového kabelu a zamezit tak nechtěnému vypojení šňůry z jackového výstupu.

Kolébkový kapodaster D’Addario Cradle Capo z dílny designéra Neda Steinbergera vychází z tradiční konstrukce oblíbené především u bluegrassových a folkových muzikantů. Kapodaster s plynule nastavitelnou tenzí umožňuje díky samostředící konstrukci zadní části z nerezové oceli velmi rychlé a pohodlné umístění na vybrané poloze hmatníku a zajišťuje rovnoměrný přítlak strun, nezbytný pro správnou intonaci a ladění. Novinku už pořídíte na českém trhu za cenu okolo 1800 Kč.

Výsledkem spolupráce D’Addaria, Planet Waves a Neda Steinbergera je také flexibilní zámek nástrojového řemenu Universal Strap Lock, vyznačující se odolností, precizním zpracováním a jednoduchou instalací. Nenápadně působící zámky mají být dostupné v černém, zlatém nebo niklovém provedení. Ceny za tento model budou pravděpodobně startovat na částce okolo 25 dolarů.

Tagy D’Addario NS Clip-free Micro Tuner D’Addario kytarové příslušenství

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY