Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - St, 18.09.2019 - 00:01

Klipové ladičky Korg PitchClip 2+ a EHX Clip On Tuner

Klipové tunery představují rozměrově i finančně nenáročnou alternativu k desktopovým, pedálovým či rackovým ladičkám, a pomalu začínají tomuto produktovému segmentu dominovat. S inovovaným modelem nyní přichází firma Korg, která představila modifikovanou druhou generaci populárního PitchClipu nesoucího označení PitchClip 2+ a svou první klipovou ladičku Clip On Tuner uvedl také newyorský výrobce efektů Electro Harmonix.

Korg PitchClip 2+ disponuje oproti předchůdci lepší kontrolou ladění, což obstarává větší počet LED diod (celkem 17) s vyšší svítivostí, každá nota je zobrazována velkým písmenem, rozdílný jas dvou sousedících diod indikuje nad/podladění a optimalizována byla i funkce kalibrace včetně rychlejší reakce tuneru s odchylkou pouhých +- 0.1 procenta.

Nechybí režimy Strobe a Half Strobe, displej je nyní otočný také ve vertikálním směru, napájení obstarává knoflíková 3V baterie CR2032 s výdrží cca 18 hodin nepřetržitého provozu, samozřejmostí je režim auto power-off, který tuner vypne poté, co po dobu 3 minut senzor nedetekuje vibraci, referenční tón lze měnit v rozmezí 436 – 445 Hz a rozsah ladění je dán hodnotami 27.5Hz (A0) až 4186 Hz (C8). Cena by se měla pohybovat okolo 25 eur.

Electro Harmonix Clip On Tuner s kontrastně zelenými diodami nabízí kromě chromatického modu výběr z dalších 5 ladicích režimů upůsobených pro kytaru, basu, housle, ukulele C a ukulele D. Mimo to je možné využít dva podladěné mody (b, bb) a kalibraci (430 až 450 Hz). Výkyvný kloub jistí kovový šroub a ladicí rozsah i způsob napájení jsou identické jako u PitchClipu. Oficiální cena by v případě amerického trhu neměla překročit hranici 16 dolarů.

Tagy korg Electro Harmonix EHX Korg PitchClip 2+ EHX Clip On Tuner
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY