Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Út, 29.06.2021 - 00:01

Keyboardy Casiotone CT-S1, CT-S400 a LK-S450

Společnost Casio Music rozšířila své portfolio o dvojici novinek z keyboardové edice Casiotone, zastoupených  modely CT-S1, CT-S400, a verzi LK-S450 z řady Lighted Keys. Inovovaná série vychází vstříc začínajícím i pokročilejším muzikantům, společným jmenovatelem je klaviatura s 61 klávesami, přímočaré ovládání, kompaktní rozměry, dostačující nabídka presetů, možnost bezdrátového připojení s pomocí externího Bluetooth adapteru a v neposlední řadě příznivá cenovka, což tyto keyboardy posunuje mezi masově dostupné nástroje.

Verze CT-S1 s minimalistickým designem je postavena na firemní technologii AiX Sound Source, lepší poslech zajišťuje inovovaný systém s posíleným výkonem a modifikovanými reproduktory, na výběr je celkem 61 předvoleb pokrývajících akustické a vintage rejstříky a přidáno bylo 12 předvoleb Casio Classic Tone, vybraných z mnoha charakteristických digitálních nástrojů, které značka Casio v průběhu let vyvinula.

Provedení Casiotone CT-S400 nabízí širokou škálu funkcí, včetně 600 vysoce kvalitních zvuků pian, smyčců, dechů, syntezátorů, basy či bicích navázaných na 200 rytmických patternů, vše zabaleno do šasi s úzkým profilem. Oproti CT-S1 přibyl LCD displej nebo ovládací kolečko, shodné je ozvučení s horizontálními bassreflexy a obvodem Volume-Sync EQ, zaručujícím automatickou optimalizaci korekcí při nižších hlasitostech.

Třetí novinku představuje varianta LK-S450, určená především začínajícím hráčům, kteří mohou využít banku s celkem 200 nahranými songy různých žánrů a na jejich základu zlepšovat své dovednosti. Edukačnímu rámci LK-S450 odpovídá také integrovaný režim „Light up“, podsvěcující jednotlivé klávesy, takže pianový elév bude mít při přehrávání skladeb a etud i vizuální podporu.

Kromě už zmíněné kompatibility s bezdrátovým audio / MIDI modulem WU-BT10 (prodáván samostatně) podporují všechny nástroje speciální aplikaci Chordana Play, umožňující uživatelům měnit tempo nebo tóninu daných skladeb a zobrazovat notové zápisy. Model Casiotone CT-S1 je nabízen v černém, červeném nebo bílém provedení za cenu pohybující se okolo 250 eur, CT-S400 vyjde na cca 300 eur a LK-S450 je možno pořídit za částku přibližně 330 eur.

Tagy Casio Casio Casiotone CT-S Casio Casiotone CT-S400 Casio LK-S450

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY