Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Út, 30.11.2021 - 00:01

Digitální piana Casio Privia PXS1100 a PXS3100

Digitální piana Casio ze série Privia se rozrostla o dvojici modelů PX-S1100 a PX-S3100, které se díky hloubce pouhých 232 mm řadí mezi nejužší nástroje s 88notovou klaviaturou vybavenou kladívkovou mechanikou. Kompaktní rozměry předurčují tyto verze nejen pro použití v menších domácích studiích, ale také do obývacích pokojů, ložnic a dalších prostor v domácnosti, kde by minimalistický a elegantní design edice Privia neměl narušovat původní ráz místnosti.

Vylepšen byl okruh emulující rezonanci strun, což se pozitivně projevilo na reprodukci komplexních harmonických složek rejstříku akustického klavíru, který u modelu PXS1100 doplňuje dalších 17 předvoleb. Bezdrátové připojení Bluetooth 5.0 (A2DP / SBC) umožňuje snadno používat ozvučný systém obou modelů jako bezdrátový reproduktor pro váš chytrý telefon, tablet nebo jiné zařízení s podporou Bluetooth, na jehož koncepci je postavena také komunikace s bezplatnou editační a výukovou aplikací Chordana Play for Piano

Software nabízí jak změny nastavení parametrů – například barvu tónu, odezvu na dotyk, rezonanci apod., tak i tempo a styl metronomu či výběr skladeb z vestavěné hudební knihovny. Výrobce využil u pian nejnovější modelingovou technologii zvládající kromě řady různých rejstříků virtuálních nástrojů třeba i simulaci zvuku mechanických pedálů.

Už zmíněný reproduktorový systém sestává z dvojice wooferů o rozměrech 16 x 8 cm a stereofonního koncového zesilovače s výkonem 2 x 8 W, součástí je efektová jednotka s dozvuky, modulacemi apod., u akustického simulátoru je možno volit z celkem 16 parametrů, maximální polyfonie je dána 192 notami, citlivost odezvy kláves je nastavitelná v 5 krocích a připravena je dvoustopá nahrávací sekce.

Vyšší verze PXS3100, která bude asi nejvíce zajímat majitele studií a skladatele, nabízí 700 zvuků, stovku efektových presetů, 200 rytmických patternů, 6 demo songů, edukační funkce pro pravou, levou nebo obě ruce a další praktické prvky včetně modulačního kolečka. Konektivita obou modelů sestává ze dvojice minijackových sluchátkových zdířek, vstupů pro pedály, hlavních stereo výstupů a dvou USB portů. PXS3100 přidává výstup pro expression pedál a Aux In.

Levnější provedení Casio PX-S1100 je dostupné v černém, bílém či červeném odstínu za cenu pohybující se okolo 660 eur, vybavenější variantu PX-S3100 lze pořídit za cca 890 eur. Balení obsahuje také MIDI / Audio adapter WU-BT10, pedál SP-3, notový stojánek a napájecí 12V zdroj AD-A12150LW. Piana zvládají i napájení prostřednictvím šestice tužkových baterií s výdrží 2 (PX-S3100) respektive 4 hodiny nepřetržitého provozu (PX-S1100).

Tagy Casio Casio Privia PXS1100 Casio Privia PXS3100

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY