Přejít k hlavnímu obsahu
KennyHoopla dodává písním osobitý charakter a nejede jen podle daného pop punkového mustru. | Foto: Facebook umělce
KennyHoopla dodává písním osobitý charakter a nejede jen podle daného pop punkového mustru. | Foto: Facebook umělce
Petr Adamík -

KennyHoopla připravil další pop punkovou chuťovku

Taky už jste mysleli, že vlna pop punkového revivalu pomalu opadla? Kdepak, Travis Barker se znovu hlásí o slovo. Než vyjde dlouho očekáváná comebacková deska Blink 182, pomáhá v mezičase slavný bubeník mladým muzikantům. Nyní jeho výpomoci opět využil talentovaný KennyHoopla. Barker na jeho novém EP BLINK AND YOU'LL MISS IT// zaujal, stejně jako posledně, pozici nejen za bicími, ale také jako producent.

KennyHoopla je vcelku plodný interpret, namísto tradičního formátu alba ale upřednostňuje singly či právě EP. Už dříve letos na sebe upozornil punkovým singlem YOU NEEDED A HIT// nebo spoluprací s Bloc Party, kdy pro změnu představil svou indie popovější tvář. Na novém EP tyto prvky úspěšně kombinuje. 

Indie rockové nálady se projevují hned v první skladbě SABOTAGE//. Rovné basové linky jsou obalené post punkově zasněnými kytarami a nesmí chybět výrazné bicí Travise Barkera, který odvádí skvělou práci s hi-hatkou a sází své typické rytmy. KennyHoopla dokazuje, že umí zpívat, ale jak víme z dřívějších nahrávek, nebojí se ani přiostřit a pořádně zařvat, když to píseň zrovna vyžaduje. 

Druhá píseň MARRY KILL F*CK// v sobě nezapře podobu s klasickým materiálem Blink 182. Ve slokách se vám ihned vybaví Mark Hoppus střídající se s Tomem DeLongem. Je to ale KennyHoopla, šestadvacetiletý klučina, v jehož podání mají tyto pop punkové písničky ten správný mladistvý nádech, byť mu vypomáhá „taťka“ Travis. 

To na závěr potvrzuje energická bomba v podobě T SHIRT//. V duchu tak nějak chcete, aby podobně našlapaně znělo i nové album Blink. Travis je jako utržený z řetězu a žene píseň kupředu. KennyHoopla nezapomíná na melodie a zpomalení rytmu v refrénech dělá skladbu zajímavější a dynamičtější. 

Co na desce oceníte jako muzikanti?

Zdá se, že kombinace KennyHoopla/Travis Barker funguje dokonale. Skladby mají dravost a tah na bránu a nepůsobí moc cukrkandlově jako jiné pop punkové projekty, na nichž se Barker podílel. KennyHoopla je přirozený, jeho hlas má sympatickou barvu a příjemně se poslouchá. Dodává písním osobitý charakter a nejede jen podle daného pop punkového mustru. Lze jen doufat, že tato dvojce ještě do budoucna společně něco připraví. 

KennyHoopla - BLINK AND YOU'LL MISS IT//

KennyHoopla –⁠ BLINK AND YOU'LL MISS IT//

Mogul Vision Music/Arista Records,  00:08:08

pop/punk/indie

70 %

Tagy Recenze alb KennyHoopla recenze

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Petr Adamík
V roce 1999 jsem spoluzakládal punk'n'rollovou kapelu Degradace, se kterou to táhnu dodnes. Již několik let pracuji v hudebninách Hudební Svět a před nějakým časem jsem se ke všemu rozhodl, že bych chtěl o muzice i psát (Rock…
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY