Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Ne, 19.04.2020 - 00:01

Kemper Kabinet s reproduktorem Kone

Německý Kemper oznámil zahájení sériové produkce kompaktního boxu Kabinet osazeného speciálním reproduktorem Kone, jenž ve spojení s firemními Profilery nabízí 19 emulací známých i raritních reproduktorů, a podle slov výrobce by sada dalších vzorků měla být součástí budoucí aktualizace firmwaru. Dvanáctipalcový měnič bude k dispozici i samostatně, včetně setů pro upgrade boxů jiných značek v konfiguracích 2x12 a 4x12.

Full-range měnič s výkonem 200 W, impedancí 4 ohmy a hmotností 3.9 kg, byl navržen britským Celestionem a je řízen prostřednictvím vyhrazené DSP jednotky s ultralineární frekvenční odezvou, integrované v Profileru. K detailnímu doladění každého presetu navíc slouží parametry Sweetening a Directivity, jenž jsou přístupné v režimu Speaker Imprint Mode.

Na rozdíl od konvenčních PA nebo Hi-Fi driverů využívá Kone konstrukci klasických kytarových reproduktorů. Výsledný zvuk si tak i při neutrální frekvenční odezvě zachovává reálnější „kytarový“ charakter, což má z pohledu hráče pozitivní vliv na feeling a celkovou interakci. Praktickou vychytávkou je také chytrý routing vstupu Aux, jehož signál je nezávisle na zvoleném režimu vždy přehráván ve full-range modu, jenž lze také přiřadit např. k presetům akustické kytary apod.

Reproduktor Kone, napojený na některý z Profilerů, nabízí následující „imprinty“: Celestion Vintage 30, Celestion G12M Greenback, Celestion G12M Creamback, Celestion G12 Blue, Celestion G12H Anniversary, Celestion G12H Heritage, Celestion G12-100, Celestion G12T-75, EVM12L BlackLabel, Eminence MFD, Goodmans Audiom 61, Oxford 12L6, Jensen P12Q, Jensen P12R, Jensen C12N Ceramic, Jensen Vintage P10R, Jensen Vintage C10R, JBL D120F 12, JBL 2110H 8.

Kabinet 1x12 o rozměrech 51 x 42 x 23 mm, váze 11.3 kg a frekvenčním rozpětí 50 Hz až 10 kHz má uzavřenou konstrukci, do vaničky na zadní straně šasi jsou namontovány dva paralelně zapojené jackové konektory a přední ozvučnice je pro lepší pokrytí poslechového prostoru usazena do skeletu pod mírným úhlem.

Box je připraven k okamžitému použití s Profilery PowerHead a PowerRack vybavenými 600 W koncovým zesilovačem, uživatelé modelů Head, Rack nebo podlahového systému Floor musí samozřejmě sestavu doplnit o poweramp, který ale na rozdíl od výše jmenovaných variant může fungovat ve stereo modu. Evropská cena Kemper Kabinetu se pohybuje okolo 400 eur, samostatný reproduktor Kone vyjde na cca 150 eur.

Tagy Kemper Kemper Kabinet Kemper Kone
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY