Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Keeley HALO Andy Timmons Dual Echo

Součástí typického zvuku famózního amerického kytaristy Andyho Timmonse byla po dlouhou dobu kombinace různých delayů a modulačních efektů, které jeho soundu dodávaly originální charakter. Zmíněné prvky jsou nyní k dispozici v podobě pedálu HALO Andy Timmons Dual Echo, který Andy vyvíjel společně s efektovým guru Robertem Keeleyem, šéfkonstruktérem a majitelem butikové značky Keeley Electronics.

Koncepce ve stylu páskového echa s typickou modulací, saturací a kompresí nabízí dva základní přepínatelné kanály A/B a naprogramovat lze samozřejmě vlastní presety. Kromě Andyho signature zvuku „Halo“ jsou k dispozici režimy rackového BBD delaye, vícehlavového vintage tape echa nebo rytmické delaye s patterny čtvrtových či osminových tečkovaných not.

Maximální čas dozvuku činí 1500 ms, nechybí funkce Tap Tempo a Infinite Hold, obvody využívají vícejádrovou DSP jednotku DREAM, díky dvojici vstupů i výstupů lze aplikovat různá zapojení včetně tzv. true stereo modu, připraven je konektor pro expression pedál ovládající parametry v reálném čase a zdířka sloužící k propojení s externím přepínačem.

Na hlavním panelu najdeme pět potenciometrů s duálními funkcemi, malý páčkový přepínač pro přístup ke čtveřici presetů a celkem sedm informačních diod. Nastavovat tak lze parametry Time, Level, Feedback, modulační Rate / Depth, zmíněnou saturaci, high-pass filtr (0 – 300 Hz) a korekci s rozsahem 1 kHz – 8.75 kHz navázanou na efektovaný signál.

Volit je možno také mody All Wet / Dry a footswitche jsou schopny pracovat v režimech trails (buffer) nebo true bypass. Keeley HALO Andy Timmons Dual Echo s proudovým odběrem 160 mA je napájen standardním 9V DC adapterem. Cena se americkém trhu pohybuje těsně pod hranicí 300 dolarů.

Tagy Keeley Electronics Keeley HALO Andy Timmons Dual Echo

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY