Přejít k hlavnímu obsahu
Můžete argumentovat jak chcete, ale srdce stejně vyhraje nad rozumem | Foto: archiv PM
Můžete argumentovat jak chcete, ale srdce stejně vyhraje nad rozumem | Foto: archiv PM
Patrik Malý - Čt, 15.10.2020 - 08:00

Když tomu věříš, uvěří tomu i ostatní

Snad pokaždé, když člověk napíše píseň, provází ho ta chvilková euforie, kdy si řekne, jaký to je přece hit. Když jsem ale dopsal svůj druhý singl Síla Moře a ta euforie převládala i další dny, řekl jsem si, „ty jo, to je fakt ono!“ V tu ránu mi hlavě proběhlo – jak dál? Koho oslovit? Zvládnu to, jako Patrik Malý, na svoje triko bez vydavatelství, PR agentury atd.? Překonám ty mýty o megalomanském zastoupení? Jediný, co jsem měl, byla píseň, který jsem věřil.

Znáte ty velké příběhy zpěváků, kteří všeho nechali a vsadili na jedinou kartu? Když jsem psal Sílu Moře, byl jsem už v podobném rozpoložení. V hlavě hudba, nic než hudba, protože když tomu dáš všechno, musí se to přece jednou vrátit. Ale co když se vám do cesty připlete někdo, kdo tak „neprůstřelný“ plán obrátí vzhůru nohama? Můžete si říkat, jak není vhodná doba, že jste každý jiný apod., ale když k sobě patříte, stejně vás to stáhne k sobě jako spodní proud a ta vlna vás semele. O tom Síla Moře je. O momentech, kdy si můžete argumentovat jak chcete, ale srdce stejně vyhraje nad rozumem.

Vzal jsem tedy kytaru, zapojil zvukovku a začal nahrávat demo verzi, abych měl co prezentovat. První mail jsem nasměroval na producenta Lukáše Chromka, se kterým jsem dělal svůj předchozí singl Tajemství těl. Jsem rád, že jsme si to odklepli a za pár dní jsem seděl u něj ve studiu, kde jsme rozebírali celou píseň. Lukáš je velkej profík. Dal jí moderní kabát a celkově to začalo dávat ještě větší smysl. Díky tomu jsem měl v ruce píseň o kterou jsem se mohl opřít a která by i mohla konkurovat český popový scéně.

A co klip? Začal jsem si utvářet v hlavě lehkou vizi. Proč nezkusit oslovit do hlavní role někoho, kdo je zajímavou osobností a zároveň by i pomohl oslovit více lidí? A proč nezačít rovnou od shora? Andrea Horáčková alias Fallenka, významná česká influencerka, byla v mém podvědomí už nějakou dobu, a prostě jsem to zkusil. Poslal jsem jí písničku, vysvětlil jakým směrem chci jít a jí se to líbilo! Domluvili jsme se a už zbývalo jen najít toho, kdo to natočí.

Herečky

Sociální sítě jsou dnes mocným nástrojem a dokáží vás spojit s mnoho lidmi. Jako se mi to stalo se světově uznávanou režisérkou Terezou Hirsch a její Hirsch Production. Líbil se mi její styl, jí zase můj, pár zpráv a dávali jsme hlavy dohromady. Chtěli jsme nevšední příběh, který podtrhne sdělení celé písně. Fallenka tak přizvala do klipu svoji přítelkyni a celé to nabralo ještě větší obrátky. Emoce jsou skutečné a funguje to. Tereza navíc zasadila příběh do městské atmosféry Berlína a všechno tak perfektně zapadlo do sebe.

Možná to vypadá jako pohádka, kde šlo vše jak po másle. Jasně, že každá z výše uvedených fází nějakým způsobem „bolela“. Ať už songwriting, práce ve studiu nebo natáčení, které nám komplikovala covid situace. Ale kdybych tomu od začátku nevěřil, nepotkal bych tolik talentovaných lidí, kteří mi pomohli a nemohl bych vám ukázat singl, na který jsem hrdej. Takže hlavu vzhůru a já jdu makat na další tvorbě.

Tagy komunita Patrik Malý Fallenka
Patrik Malý
Že bych mohl hrát i někomu jinýmu než mámě jsem zjistil v roce 2014, kdy jsem se stal semifinalistou Hlasu Československa. Od tý doby je moje místo na pódiu s kytarou a loop stationem. Nad svými texty dokážu sedět déle než bych měl. Loni jsem vydal debutový singl Tajemství těl…
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY