Přejít k hlavnímu obsahu
Foto: archiv Megaton Production
Foto: archiv Megaton Production
redakce - Po, 13.11.2017 - 13:00

Kapely, ukažte, zač je toho design

Image tvoří zcela zásadní součást každé kapely. Kde by byli Slipknot bez svých masek nebo Misfits bez své legendární lebky? Součástí kapelní image jsou vizuály, kterými se kapely prezentují. Takže hudebníci, jestli to se svými designy myslíte vážně, určitě se přihlaste do 9. ročníku soutěže Megaton Fashion Show, soutěže o nejlepší hudební design.

Původní vizuály českých interpretek a interpretů napříč hudebními žánry se opět utkají ve třech kategoriích – booklet, plakát a merchandise. Zároveň se širokou veřejností bude materiály již po čtvrté posuzovat také odborná porota. Přihlašování probíhá do 22. prosince.

Detailní informace o způsobu přihlášení, o požadovaných formátech a pravidla soutěže jsou k dispozici na FB stránce Megatonu. Pro úplnost připomínáme, že pro soutěž jsou relevantní návrhy, realizované v roce 2017.

Slavnostní vyhlášení, spojené s tradiční módní přehlídkou kapel a předáním předmětů charitativní dražby, proběhne 15. února v Lucerna Music Baru. Kromě muzikantů, předvádějících po boku alternativních modelek vlastní merch, na místě zahrají mj. Status Praesents.

Kdo bodoval v minulosti?

Megaton Fashion Show má za sebou osm úspěšných ročníků. V předchozích letech se zúčastnili například Studio Najbrt, Jaromír 99, Daniel Kurz, Marcel Musil, Tomski&Polanski nebo Carton Clan. Po molu se prošla taková jména jako Wohnout, Hentai Corporation, Mandrage, Cocotte Minute, Five O’clock Tea, Stroy a desítky dalších.

Minule se z ceny, která vznikla pod rukama sklářského výtvarníka Ricarda Hoineffa, vyfoukaná ve sklárně Ajeto, radovali Linda Vránová za booklet pro kapelu No Distance Paradise, Daniel Kurz a Lýdia Vyčítalová za vizuál pro kapelu Rituály a Tomáš Břínek za vizuál k Vánočnímu koncertu podivuhodné chuti kapel Lety mimo, Niceland a dalších. Za nejlepší merchandise považovala veřejnost práci Dalibora Dvořáka pro jeho domovskou kapelu Trautenberk. V neposlední řadě byla udělována také cena odborné poroty, kterou získal Pavel Fuksa.

 

Tagy megaton fashion show merchandising
Týmová práce.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY