Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Po, 02.12.2019 - 00:01

Joyo R-15 Preamp House a delay R-10 Nascar

Do efektové série Joyo Revolution přibyla dvojice nových pedálů s označením R-10 Nascar a R-15 Preamp House. První model představuje analogový mono delay inspirovaný vintage echy s obvody postavenými na BBD čipech a druhá verze nabízí emulace známých zesilovačů doplněné o speaker simulator.

Delay Nascar s jednoduše koncipovaným ovládáním sestávajícím z knoflíků Mix, Feedback a Delay poskytuje hřejivý sound s příjemně zakulacenými výškami a měkkými basy, maximální délka dozvuku činí 500 ms a napájení obstarává 9V adapter nebo baterie.

Preamp House disponuje celkem 18 režimy s modelingem aparátů Fender 65 Twin, Marshall,JCM 900, Vox AC 30, Mesa Boogie Lonestar, Mesa Boogie Dual Rectifier, EVH 5150 III, Engl Powerball, Orange Thunderverb 200 a Friedman BE 100. Každá emulace je řešena dvoukanálově (clean/drive) a navíc je možno plynule přepínat např. mezi čistým kanálem Fenderu a zkresleným zvukem Marshallu.

Kromě zmíněné simulace kabinetu zde najdeme také sériovou efektovou smyčku, symetrický linkový XLR výstup s odpojitelným uzemněním, USB port a sluchátkovou zdířku. Zvuk jednotlivých kanálů je nastavován gainem, hlasitostí a třípásmovými korekcemi, nechybí master a dvojice footswitchů aktivujících vybrané presety A/B.

Funkčnost přídavných páskových diod na přední a zadní straně šasi obou efektů lze volit ve třech modech (stále zapnuto nebo vypnuto, aktivováno footswitchem). Evropská cena delaye Joyo R-10 Nascar se pohybuje pod hranicí 60 eur, modelingový R-15 Preamp House vyjde na cca 170 eur.

Tagy Joyo Audio Joyo R-15 Preamp House Joyo R-10 Nascar

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY