Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Po, 23.07.2018 - 00:01

Jednokanálové kombo Vox AC30S1

Letní veletrh NAMM si vybrala firma pro oficiální premiéru nového modelu lampového kytarového komba AC30S1 z edice Custom, které v jednodušší a kompaktnější formě přináší charakteristický sound legendárního aparátu Vox AC30 Top Boost.

Jednokanálový předzesilovač s okruhem Top Boost využívá elektronek 12AX7 a kromě nástrojového vstupu doplněného páčkovými spínači Power a Standby, najdeme na horní hlavním panelu ovladače Gain, Bass, Treble, Volume a potenciometr digitálního reverbu emulujícího charakter klasického pružinového hallu.

Koncový stupeň osazený čtveřicí lamp EL84 poskytuje výkon 30 W při výstupní impedanci 16Ohm, kombo je vybaveno jedním dvanáctipalcovým reproduktorem Celestion VX12 (16Ohm) navrženým konkrétně pro aparáty Vox a na zadní straně boxu s polouzavřenou konstrukcí je umístěn jackový konektor pro připojení externího kabinetu a také send/return sériové efektové smyčky.

Jednokanálové kombo Vox AC30S1 je určeno hráčům, kteří se poohlížejí po aparátu se zvukem vintage verzí VoxAC30TB, a to oproti originální předloze s příznivější cenu a také s menšími rozměry (658 x 265 x 550 mm) a nižší hmotností (24.5 kg). Novinka by měla do evropských obchodů dorazit zřejmě začátkem srpna s cenovkou cca 850 eur.

Tagy vox Vox AC30S1

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY