Přejít k hlavnímu obsahu
Tomáš Hejlek -

Jazz pro děti není nuda! Dokazuje to Oran Etkin a jeho Timbalooloo

Kdo by si pomyslel, že když se řekne Jazz, tak uvidí skotačící děti před pódiem. Ale i to je díky Oranu Etkinovi a jeho projektu Timbalooloo možné. Ten se totiž přímo na děti zaměřuje a do živého vystoupení děti zapojuje.

Hlavní postavičkou vystoupení je „Klára“, což je ve skutečnosti klarinet, kterému Oran doslova vdechnul život a s dětmi i skrze tento nástroj komunikuje. Klára samozřejmě komunikuje i se zbytkem kapely, kde například figuruje i „Big mama basa“ (kontrabas) a další členové kapely jako bubeník a klávesák. Vystoupení bylo v angličtině, do češtiny překládá doprovodná zpěvačka, konalo se pod hlavičkou projektu Mladí ladí dětem.

Nutno říct, že prostor Jatka78 je sice moc hezký, ale pro malé děti možná až trochu neosobní, a tak chvíli trvalo, než se zvedly z židlí a začaly pořádně trsat na pódiu. Ve chvíli, kdy ale děti už byly u Orana blízko, tak začalo fungovat vzájemné propojení a atmosféra se uvolnila.

Oran Etkin je špičkový jazzový muzikant a s projektem Timbalooloo, se mu povedlo dostat k dětem poměrně posluchačsky náročnou hudbu, stačilo to jen celé zabalit do pohádky. Každý rodič jistě ví, jak hudba pro děti umí být občas nervy drásající, a tak je skvělé, že podobné projekty jako je Timbalooloo existují. Pokud své děti vedete aktivně k hudbě, vřele doporučuju!

Tomáš Hejlek
Grafický designér a fotograf. Mým koníčkem je hra na bicí, DJing, skateboarding a snowboarding. Dále jsem jedním ze zakladatelů festivalu Rockový Slunovrat, kde mám na starosti design, foto a video produkci.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY