Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - So, 03.04.2021 - 08:00

Jak by zněl hit Metalliky Enter Sandman v podání Iron Maiden?

Skladba Enter Sandman s akustickou úvodní pasáží následovanou notoricky známým „éčkovým“ riffem obsahujícím zmenšenou kvintu, patří zaslouženě do zlatého fondu metalového žánru. Track, jenž kapela Metallica zařadila na svůj eponymní titul z roku 1991, známý také pod názvem The Black Album, se rozhodl ve formě originálně pojaté cover verze představit finský muzikant a youtuber Jarkko Vaajasaari, který tento song upravil do podoby velmi blízké stylu britských Iron Maiden.

Vaajasaari nahrál kytarové party s přesným feelingem maidenovského tandemu Adrian Smith a Dave Murray, stejně jako basu Stevea Harrise a bicí Nicko McBraina. Exaltovaný vokál Bruce Dickinsona obstaral kanadský zpěvák Robin Roy. Výsledek můžete posoudit na první přiloženém videu, druhý záznam přináší další Vaajasaariovu kreaci na téma Enter Sandman, která je s pomocí bicího automatu Superior Drummer 3 tentokrát inspirována kapelou Slipknot.

Tagy Iron Maiden Metallica Metallica Enter Sandman

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY