Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Jak hraje Johnsonův aparát Dumble za 400 tisíc dolarů?

Eric Johnson není jen famózní kytarista, ale také zvukový fajnšmekr, jenž si velmi pečlivě vybírá jednotlivé komponenty svého signálového řetězce a rozhodně na nich nešetří. Důkazem je mimo jiné sestava vyrobená v minulosti na zakázku legendárním konstruktérem Alexanderem Dumblem a používaná Johnsonem zhruba do poloviny 90. let. Rig sestává z předzesilovače Dumble Manzamp Preamp (racková verze Dumble Overdrive Special) a koncového stupně Odyssey Concert Amplifier Poweramp ve formátu menší hlavy. Nechybí ani dvojice kabinetů Dumble 2x12, osazených vintage reproduktory Vox Alnico Blues a Hiwatt Heavy Duty, ovšem oba boxy byly pořízeny až dalším majitelem. Kompletní aparát je nabízen na webu Reverb.com za 400 tisíc dolarů.

Raritní celolampový „Rolls-Royce“ v oblasti kytarových zesilovačů měli možnost vyzkoušet šéf společnosti Vertex Effects Mason Marangella a kytarista Gabriel Bergman, kteří se o výsledek podělili prostřednictvím videa na firemním YouTube kanálu. Bergman sestavu testuje s pomocí signovaného Stratocasteru Eric Johnson a dojde i na zapojení Johnsonových oblíbených pedálů Ibanez Tube Screamer TS-9, Dallas Arbiter Fuzz Face, EHX Memory Man Deluxe, klasického chorus/flangeru TC Electronic a staršího delaye Boss DD-2. Podle Masona Marangelly jsou „všechny charakteristické zvuky Erica Johnsona, od čistých až po zkreslené, ukryty uvnitř této kombinace preampu a výkonového zesilovače“.

Tagy Eric Johnson Howard Alexander Dumble

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY