Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Dre DiMura a Johnsonův Cliffs of Dover hraný poslepu

Instrumentální kompozice Cliffs of Dover, která je součástí cenami ověnčeného alba Erica Johnsona Ah Via Musicom z roku 1990, patří zcela právem do zlatého fondu rockové hudby. Song se pravidelně objevuje i v anketách kytarových magazínů, a to nejen díky ucelené koncepci, tomu odpovídajícímu aranžmá nebo zvuku (Johnson zde použil Fender Stratocaster, Gibson ES-335, „čtyřdíru“ Marshall, B. K. Butler Tube Driver a páskový delay Echoplex), ale také výraznému melodickému nápadu a samozřejmě skvěle zvládnuté hráčské technice.

Především s posledním zmíněným bodem se brilantně vypořádal extravagantní kytarista Dre DiMura (Lunar Electric, Gloria Gaynor, Dee Snider, Palaye Royale, Evol Walks atd.), který na YouTube velmi frekventovaný cover Cliffs of Dover zahrál na svého Les Paula Schecter se zavázanýma očima. Pro srovnání je přiloženo i video s originální studiovou verzí Erica Johnsona.

Tagy Dre DiMura Eric Johnson

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY