Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Eric Johnson testuje prototyp Stratocasteru s integrovaným overdrivem

Kytarista Eric Johnson vlastní hezkou sbírku Stratocasterů, od raritních vintage kousků z padesátých let přes modernější verze až po několik svých signovaných modelů. Na jednom z novějších videí ale tento famózní hráč prozradil, že společně se značkou Fender pracuje na dalším prototypu Stratu, který by měl zvukové možnosti tohoto notoricky známého nástroje rozšířit o vestavěný overdrive.

Video z Johnsonovy kuchyně prezentuje zvukové možnosti Stratocasteru v odstínu Daphne Blue, do jehož pickguardu je vsazena trojice tahových faderů sloužících k obsluze standardních overdrive parametrů Volume, Tone, Gain, navázaných na interní zkreslovací obvod, jenž je aktivovatelný prostřednictvím tlačítka S-1 zapuštěného do potenciometru kytarové hlasitosti. Pokud se zmíněný prototyp dostane na trh, budeme o modelu, který kytaristům ušetří jednu pozici v pedalboardu, detailněji informovat v některém z novinkových článků.

Tagy Eric Johnson Fender Stratocaster Fender

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY