Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Jak hraje bubínek za 2 dolary?

Být bubeníkem, ať už si tento nástroj vyberete jako profesi, nebo hobby, má svá úskalí. Nejenže se mnohdy stáváte terčem nejapných vtípků spoluhráčů z kapely (podobně jako violisté v klasickém ansámblu), ale cvičit musíte většinou ve zkušebně nebo v jiné vytlumené místnosti, jste nuceni se smířit s komplikovanější přepravou včetně koncertní sborky/rozborky celé soupravy, zatímco zpěvák zavře pusu a má sbaleno, a pokud máte vysoké požadavky na kvalitu a zvuk, tak vás také čeká dlouhá a finančně náročná cesta při výběru toho správného kitu, činelů, snare bubínku, pedálů a dalších doplňků.

Ovšem v nouzi nejvyšší lze setlist odehrát i na nástroj, který je vašim nárokům a představám na míle vzdálen, což také s nadhledem demonstruje skvělý kanadský bubeník Cameron Fleury, jenž svou špičkovou soupravu Mapex s činely Sabian a Zildjian a pedály Tama Iron Cobra doplnil dětským plastovým bubínkem za 2 dolary. Jak jeho nový snare zvukově zapadl do sestavy se můžete přesvědčit na přiloženém videu.

Tagy jak na to

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY