Přejít k hlavnímu obsahu
Jan Hamerský - Út, 09.07.2019 - 08:00

Jackson JS11 Dinky AR MRD: low-endový šlágr

Červený nátěr s třpytkami a jako hlavice narovnaná kosa. „Hergot, to bude hodně agro!“ Úplně vidím, jak na JS11 kluk v o dvě čísla větší košili s krátkým rukávem brnká Děti z Pirea. Zkrátka low-end už od pohledu.

Laciná kytara je to i na ten druhý. Tělo v Číně vysoustružili z topolu a krk zase z javoru. Potud žádné překvapení. Za pozornost stojí hlavně hmatník z amaranthu, jenž roste ve střední a jižní Americe. Bez fialového nádechu dřeva by byl k nerozeznání od palisandru. Brutální hustotou 930 kg/m3 dokonce překonává i jeho téměř vydrancovaný brazilský poddruh. Skvěle se proto hodí na venkovní stavby, podlahy, ale i kulečníková tága. Naneštěstí i po dlouhém sušení může praskat, což se ale projeví spíš až za pár let u bazarových kusů.

Přesto si troufám, že o JS11 se metalový dorost s větrem v kapsáčích ještě popere s hamouny, kteří spíš než hmatník honí kšefty. Má velmi příjemnou ergonomii. Komu někdy nesedl superstrat, 648 mm krční menzury a dvanáct stupňů rádiusu, ať první hodí kamínkem (od struny). Profilaci krku výrobce sice neuvádí, dopřává ale podobně velkou svobodu pohybu jako tenké účko. Taktéž volume, clona a třípolohový switch mezi dvěma hambáči nepřekáží rozmáchlejším točivým momentům jednozvratného tremola. Hlasitost je po ruce pro techniky na bázi „volume swells“. Naopak clona leží stranou, aby se s ním tolik nemanipulovalo. A ano, pane Wayne, tyto i všechny ostatní mechanické části se dodávají v černém protikorozním nátěru.

Nejvíc sympatický mi ale je čistý zvuk továrních Jackson High Output Humbucking. Zní kupodivu přirozeně a ve výškách krásně zvoní. Humbuckery jsem sice nabudil k vyšším výkonům třicítkou zesilovačem Orange TH30 Black. Ani ten by mi však nebyl nic platný, kdyby snímače z topolového těla nic kloudného nepobíraly. Pěkně naostro je seříznutý také zkreslený kanál. Krystalicky čisté osmdesátky.

Odhlédneme-li tedy od pouťového vzhledu a omezené životnosti hmatníku, Jackson JS11 Dinky AR MRD se výborně hodí začátečníkovi i pokročilému hudlaři. Má vše podstatné, zvuk i herní komfort.

Tagy Jackson JACKSON JS11 Dinky AR MRD
/*1988/ Když se v patnácti rozhodoval, co dál dělat, psaní byla jasná volba. V devatenácti si to rozmyslel. Přišlo mu, že to dějiny píšou příběhy. Pak zjistil, že to jsou vítězové a dal se k poraženým. Historii i tak vystudoval a tři roky ho živila, než od ní zběhl. Stalo se tak ...
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY