Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Jackson Chris Broderick Soloist Pro Series: osm signatur kytaristy švédských In Flames

Firma Jackson pokračuje ve spolupráci s kytaristou Chrisem Broderickem skutečně velkorysým způsobem. Značka navrhla pro bývalého člena kapel Nevermore nebo Megadeth a současného koncertního hráče švédské metalové party In Flames celkem osm nových signovaných modelů ze série Soloist Chris Broderick, tvořených verzemi Pro Series v šesti či sedmistrunných provedeních s dvěma povrchovými úpravami a hardwarem sestávajícím z pevné kobylky nebo vibrata Floyd Rose.

Všechny nástroje mají průchozí javorový krk, opatřený grafitovou výztuhou, a mahagonové tělo s klenutou vrchní deskou, přičemž modely stříkané transparentním lakem disponují topem z exoticky vyhlížejícího topolu. Menzura činí 25.5 palců, barevně sladěné šípovité hlavice typu AT-1 nesou strojky v konfiguraci 3+3 respektive 3+4 a hmatníky z laurelu o radiusu 12 palců jsou osazeny 24 jumbo pražci.

Elektronika sestává z dvojice high-gainových humbuckerů DiMarzio Chris Broderick CB navázaných na třípolohový páčkový přepínač, společnou hlasitost, tónovou clonu a mini switch s funkcí Kill Dry. Kromě toho jsou oba potenciometry vybaveny push/pull systémem rozepínajícím cívky snímačů a odpojujícím clonu ze signálové cesty pro dosažení brilantnějšího tónu nezatíženého odporem korekčního členu.

Varianty s pevnou kobylkou nabízejí firemní uzamykatelné strojky a mechaniku Jackson Single-String se samostatnými segmenty pro každou strunu kotvící skrz tělo. Modely s dvouzvratným vibratem Floyd Rose Special jsou samozřejmě vybaveny zámky nultého pražce, hardware má černou povrchovou úpravu a malou specialitkou je jackový výstup ve formě stratocasterovské vaničky, zapuštěné do zadní desky korpusu. Ke kytarám z kolekce Artist Signature jsou dodávány popruhové zámky Dunlop Dual-Locking.

Barevná provedení a oficiální evropské ceny jednotlivých modelů Jackson Pro Series Signature Chris Broderick: Soloist 6 – Gloss Black, 999 eur, Soloist 7 – Gloss Black, 1199 eur, Soloist 6P – Transparent Blue, 1299 eur, Soloist 7P – Transparent Blue, 1399 eur, Soloist HT6 – Gloss Black, 1099 eur, Soloist HT6P – Transparent Blue, 1199 eur, Soloist HT7 – Gloss Black, 1099 eur, Soloist HT7P – Transparent Blue, 1299 eur.

Tagy Jackson Jackson Pro Series Signature Chris Broderick

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY