Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Pá, 24.09.2021 - 00:01

Inovovaný Schecter PT Special a nové modely Van Nuys

Značka Schecter představila aktualizovaný model PT Special a dvojici nových kytar řady Van Nuys, zastoupených modely Traditional Van Nuys a PT Van Nuys, kombinující tradiční design s moderními prvky. Série Van Nuys tak nabízí hráčům to nejlepší z obou světů, včetně flexibilní elektroniky sestávající z prémiových snímačů a přepínačů pro rozpojení humbuckerových cívek.

Stratovská variace Traditional Van Nuys disponuje tělem z výběrového jasanu s povrchovou úpravou Gloss Natural Ash, tepelně upraveným javorovým krkem i hmatníkem s radiusem o poloměru 14 palců, osazeným 22 masivními pražci X-jumbo a ořechem GraphTech XL Black TUSQ. Krk s dvoucestnou výztuhou dostal pohodlný profil Thin-C a délka menzury činí klasických 25.5 palců.

Dvoupivotové vibrato Diamond Vintage doplňují firemní uzamykatelné ladicí strojky, snímače v konfiguraci HSS tvoří humbucker Schecter USA SuperRock Vintage a dva single-coily Schecter USA MonsterTone. U kobylkového snímače lze pomocí push/pull systému v potenciometru společné hlasitosti rozepnout cívky, takže hráč má stejně jako u Stratocasteru k dispozici trojici singlů. Oficiální cenovka se pohybuje pod hranicí 900 dolarů.

Téměř identické specifikace má i Schecter PT Van Nuys, lišící se od modelu Traditional telecasterovskými liniemi těla a dvojicí humbuckerů Schecter USA SuperRock Vintage, jejichž pětipolohový switch poskytuje následující konfigurace: pol. 1 – kobylkový HB, pol. 2 – vnější cívky obou HB, pol. 3 – HB + HB, pol. 4 – paralelně zapojený krkový HB, pol. 5 – krkový HB. Nástroj je dostupný za cca 900 dolarů.

Model PT Special, představující nejtradičněji pojatou variantu z této trojice, má tělo z bahenního jasanu opatřené elegantní transparentní povrchovou úpravou Aqua Burst Pearl, šroubovaný javorový krk s C-profilem nese palisandrový hmatník, jenž je stejně jako horní hrana korpusu lemován bílou výložkou. Nástroj nabízí 22 pražců X-Jumbo a perleťové poziční intarzie.

Snímače a elektronika ovšem lehce vybočují ze zavedeného standardu – v kobylce Vintage Ashtray s mosaznými kameny je uložen single-coil Schecter Diamond VT-1, jenž je společně s krkovým snímačem Schecter V-90, postaveným na koncepci P-90, ovládán hlasitostí, clonou a třípolohovým páčkovým přepínačem. Obdobně jako model PT Van Nuys je i PT Special vybaven možností sériového/paralelního zapojení obou singlů, aktivovaného pomocí push/pull spínače. Cena se pohybuje okolo 600 dolarů.

Tagy Schecter Schecter PT Special 2021 Schecter Traditional Van Nuys Schecter PT Van Nuys
Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY