Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Pá, 24.09.2021 - 00:01

Inovovaný Schecter PT Special a nové modely Van Nuys

Značka Schecter představila aktualizovaný model PT Special a dvojici nových kytar řady Van Nuys, zastoupených modely Traditional Van Nuys a PT Van Nuys, kombinující tradiční design s moderními prvky. Série Van Nuys tak nabízí hráčům to nejlepší z obou světů, včetně flexibilní elektroniky sestávající z prémiových snímačů a přepínačů pro rozpojení humbuckerových cívek.

Stratovská variace Traditional Van Nuys disponuje tělem z výběrového jasanu s povrchovou úpravou Gloss Natural Ash, tepelně upraveným javorovým krkem i hmatníkem s radiusem o poloměru 14 palců, osazeným 22 masivními pražci X-jumbo a ořechem GraphTech XL Black TUSQ. Krk s dvoucestnou výztuhou dostal pohodlný profil Thin-C a délka menzury činí klasických 25.5 palců.

Dvoupivotové vibrato Diamond Vintage doplňují firemní uzamykatelné ladicí strojky, snímače v konfiguraci HSS tvoří humbucker Schecter USA SuperRock Vintage a dva single-coily Schecter USA MonsterTone. U kobylkového snímače lze pomocí push/pull systému v potenciometru společné hlasitosti rozepnout cívky, takže hráč má stejně jako u Stratocasteru k dispozici trojici singlů. Oficiální cenovka se pohybuje pod hranicí 900 dolarů.

Téměř identické specifikace má i Schecter PT Van Nuys, lišící se od modelu Traditional telecasterovskými liniemi těla a dvojicí humbuckerů Schecter USA SuperRock Vintage, jejichž pětipolohový switch poskytuje následující konfigurace: pol. 1 – kobylkový HB, pol. 2 – vnější cívky obou HB, pol. 3 – HB + HB, pol. 4 – paralelně zapojený krkový HB, pol. 5 – krkový HB. Nástroj je dostupný za cca 900 dolarů.

Model PT Special, představující nejtradičněji pojatou variantu z této trojice, má tělo z bahenního jasanu opatřené elegantní transparentní povrchovou úpravou Aqua Burst Pearl, šroubovaný javorový krk s C-profilem nese palisandrový hmatník, jenž je stejně jako horní hrana korpusu lemován bílou výložkou. Nástroj nabízí 22 pražců X-Jumbo a perleťové poziční intarzie.

Snímače a elektronika ovšem lehce vybočují ze zavedeného standardu – v kobylce Vintage Ashtray s mosaznými kameny je uložen single-coil Schecter Diamond VT-1, jenž je společně s krkovým snímačem Schecter V-90, postaveným na koncepci P-90, ovládán hlasitostí, clonou a třípolohovým páčkovým přepínačem. Obdobně jako model PT Van Nuys je i PT Special vybaven možností sériového/paralelního zapojení obou singlů, aktivovaného pomocí push/pull spínače. Cena se pohybuje okolo 600 dolarů.

Tagy Schecter Schecter PT Special 2021 Schecter Traditional Van Nuys Schecter PT Van Nuys

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY