Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

IKM AXE I/O: high-endová karta pro kytaristy

Italská softwarová společnost IK Multimedia se rozhodla podpořit evoluci specializovaných zvukových karet modelem AXE I/O mířícím hlavně na kytaristy. Prémiová karta je osazena špičkovými komponenty, duálními obvody, novou patentovanou sekcí Z-Tone a integrovanou amp/efektovou jednotkou převzatou z aplikace AmpliTube 4 Deluxe.

Dvojice preampů s dynamickým rozsahem 117 dB a frekvenční odezvou 3 Hz - 32 kHz podporuje režimy se vstupními okruhy PURE nebo Class A JFET, jejichž volbu obstarává spínač kytarové jednotky Z-Tone, který disponuje také přepínáním kalibrovaným pro nástroje s pasivními či aktivními snímači a potenciometrem pro plynulé nastavení vstupní impedance (1 Mohm – 2.2 kohm).

Kromě předních jackových nástrojových Hi-Z vstupů jsou na zadní straně umístěny dva kombinované XLR/jack mic/line vstupy. Nechybí ani chromatická ladička, samozřejmostí je tlačítko phantomového napájení 48V, diodové metery clippingu a rotační encoder pro výběr z presetové nabídky AmpliTube 4 Deluxe.

Karta využívající kvalitní převodníky 24-bit/192 kHz je osazena celkem šesti výstupy – symetrickými line outy 1+2, klasickými výstupy 3+4 a na ovládacím panelu je vedle sluchátkové zdířky také konektor Amp Out využitelný pro případný reamping. Konektivitu doplňují dva jacky externích pedálů, DIN zdířky MIDI In/Out, port USB 2.0 a konektor 9V adapteru.

High-endová (2in / 5out) karta IK Multimedia AXE I/O s pokročilým routingem a kontrolerem bude dodávána společně s DAW softwarem Ableton Live 10 Lite a desítkou plug-inů T-RackS. Oficiální cena novinky se na českém trhu pohybuje okolo 9 800 Kč.

Tagy IK Multimedia IKM AXE I/O

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY