Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

IK Multimedia ARC System 3

Společnost přichází IK Multimedia s třetí generací korekčního studiového systému ARC (Acoustic Room Correction), sloužícího pro optimalizaci akustické projekce monitorů v závislosti na vlastnostech daného prostoru, nebo pro úpravu zvukové charakteristiky sluchátek  Inovovaná verze ARC System 3, využívající přepracovaný algoritmus, obsahuje měřicí mikrofon, analytický software a plug-in, jenž je kompatibilní s většinou DAW aplikací.

Kit nyní nabízí rychlejší a snadnější kalibraci, pokročilejší architekturu a zcela nové uživatelské rozhraní. Kromě přiloženého mikrofonu pro analýzu místnosti (MEMS) jsou podporovány také měřicí mikrofony třetích stran a vedle automatického modu nechybí ani pokročilé funkce pro uživatele, kteří dávají přednost vlastnímu nastavení.

Nový korekční algoritmus změří místnost v simulovaném 3D prostoru v okolí místa poslechu a technologie VRM (Volumetric Response Modeling) následně vytvoří 3D snímek daného prostoru a identifikuje problematické body. Po vytvoření profilu se do hlavní sběrnice DAW připojí plug-in ARC 3 s korekčním filtrem, jenž zajistí zvuk s optimalizovanými parametry a minimálním dopadem akustiky místnosti.  Uživatel můžete také analyzovat více monitorů a poslechových pozic, aby bylo možné najít další „sweet spoty“ pro různé účely, nastavení apod.

Standardně je korigováno celé frekvenční spektrum, ale limity pro horní a spodní pásma lze definovat samostatně. Korekční filtraci s volitelným rozlišením je navíc možno ovládat také pomocí dalších frekvenčních pásem, aby se dosáhlo požadované vyváženosti. K dispozici jsou i fázové mody Natural a Linear pro použití ve specifických místnostech a podmínkách.

Samozřejmostí je přehledné zobrazení špiček, RMS, hlasitosti či dynamického rozsahu a integrovaný spektrální analyzer pracující v reálném čase přináší informace o interakci zvuku s prostorem před použitím korekce.

Praktickým pomocníkem při mixu i masteringu může být funkce Virtual Monitoring emulující vlastnosti známých studiových monitorů televizních reproduktorů, automobilových audio sestav apod. audiosystémy do auta a populární studiové monitory a poskytnout tak rychlý přehled o sledování překladu mixu. IK Multimedia ARC System 3 je dostupný buď ve formě samostatného softwaru – tato varianta vyjde na 120 eur, nebo v setu s měřicím mikrofonem za cenu 183 eur.

Tagy IK Multimedia IK Multimedia ARC System 3

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY