Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Po, 02.09.2019 - 00:01

Hybridní polyfonní syntezátor Novation Summit

Na letošní berlínské akci Superbooth měl premiéru nový šestnáctihlasý syntezátor Novation Summit sdílející základní DNA s firemním modelem Peak. Vlajková loď značky v podstatě kombinuje dva desktopové synthy Peak disponující hybridní analogovo-digitální technologií a umožňuje vytvoření dvou nezávislých patchů, které lze následně vrstvit, mixovat nebo rozdělit na klaviatuře s 61 polovyváženými klávesami.

Summit je osazen digitálními oscilátory Oxford s čipy FPGA (Field Programmable Gate Array) s následnou analogovou cestou, ke každému z 16 hlasů lze přidělit tři OSC jednotky s FM syntézou, analogovou VCA sekci a duální multimode filtraci s 6 spárovanými kombinacemi low-pass, high-pass a band-pass modů. Architektura využívá dva obálkové modulační generátory, smyčkovatelné ADSR a čtyři LFO.

V nabídce najdeme také analogové zkreslení s trojicí režimů (Pre/Post Filter, post-VCA), nechybí efektová jednotka s chorusem, delayem a reverbem, pokročilý arpeggiator nabízí výběr z přednastavených presetů a pohodlnou hru zajišťuje klaviatura o rozsahu 5 oktáv, převzatá z kontroleru SL MkIII.

Na zadní straně šasi jsou umístěny dva jackové stereo výstupy, zdířka pro sluchátka, stereofonní vstup umožňující zpracování signálu z externích zdrojů prostřednictvím vestavěných efektů jedné ze dvou multitimbrálních částí, najdeme zde i modulační CV konektor, MIDI In, Out, Thru a USB port.

Hybridní polyfonní synth Novation Summit, poskytující kromě nadstandardní flexibility také muzikální sound s hřejivým témbrem, by se měl v distribuci objevit pravděpodobně koncem září. Předpokládaná cena novinky se má na českém trhu pohybovat okolo 56 400 Kč.

Tagy novation Novation Summit

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY