Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Út, 07.12.2021 - 00:01

Hybridní kontroler Akai MPC Studio MK2

Téměř deset let po uvedení první verze MPC Studia oznámila divize Akai Professional příchod nového hybridního softwarového/hardwarového kontroleru. Výrazně modernizované MPC Studio MK2, vybavené potřebnými pady, tlačítky a dalšími editačními prvky, představuje speciální kontroler pro ovládání samplovacího a aranžérského softwaru Akai MPC 2, jenž patří k nejpoužívanějším platformám dané kategorie virtuálních nástrojů.

Na hlavním panelu najdeme 16 podsvícených trigger padů citlivých na tlak a rychlost úhozu, vedle nichž je umístěn přiřaditelný dotykový proužek (délka 140 mm) s indikačními diodami pro aktivaci efektů a zvuků. Nechybí malý barevný LCD displej, rychle přístupný encoder s masivní krytkou, tlačítka pro ovládání nahrávací sekce, volbu některé z osmi bank (A – H), výběr samplů, kvantizaci, tap tempo, ladění apod.

Kontroler spolupracuje se softwarem MPC2, obsahujícím většinu funkcí plnohodnotné DAW aplikace a podporujícím systémy PC i Mac. Připojení k hostitelskému počítači obstarává port USB-B nebo dvojice minijackových konektorů MIDI In/Out. Díky MPC2 je k dispozici množství zvukových bank, nástrojů a efektů, včetně samplů a smyček od společností Sample Tools by CR2, Rawcutz, F9, MSXII Sound Design a MVP Loops nebo plug-inů AIR Vocal Insert Effects a Hype Plugin Synthesizer.

Ať už jste zkušený profesionál, nebo teprve začínáte a jste připraveni tvořit beaty, MPC Studio je kontroler pro hudební produkci, který bez problémů zapadne přímo do vaší sestavy pro tvorbu hudby. Začátečníkům přináší MPC Studio celou řadu standardních pracovních postupů v tenkém, elegantním formátu, umožňujícím okamžitě zachytit nápady a rychle vytvořit skladby.

Z profesionálnějšího pohledu se MPC Studio MK2 snadno integruje s MIDI zařízeními a má více než dostatečný potenciál stát se centrem nahrávacích, aranžérských a mixážních projektů. V jakémkoli nahrávacím prostředí nebo pracovním prostoru je MPC Studio schopno posílit celý proces a pomoci posunout tvorbu hudby na jinou úroveň. Cena modelu o rozměrech 305 x 171 x 37 mm a hmotnosti 830 g se pohybuje pod hranicí 6800 Kč.

Tagy AKAI Akai MPC Studio MK2

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY