Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Hybridní aktivní PA boxy PreSonus CDL12P

Na předloňském veletrhu NAMM měla premiéru edice PA boxů řady CDL z produkce firmy PreSonus Audio Electronics, která tuto řadu rozšiřuje o kompaktnější aktivní provedení PreSonus CDL12P s hybridní konstrukcí. Monitory využívají patentovanou technologii CDTWLS (Constant-Directivity Two-Way Loudspeaker System) poskytující konzistentní úroveň SPL v celém rozsahu frekvenční odezvy a prostorové projekce. Výsledkem je jasné a srozumitelné podání mluveného slova a přirozená reprodukce hudby.

CDL12P disponuje basovým wooferem o průměru 12 palců, před jehož vyzařovacím polem je umístěna vertikální konzole osazená osmi dvoupalcovými drivery. Výstup nízkopásmového měniče tím pádem vychází ze stejné akustické osy jako výšková repra, takže disperzní pole vždy vyzařuje ze středu kabinetu. Dané vlastnosti jsou identické jak při samostatném použití kabinetu uchyceném na stojanu, tak při zapojení rozsáhlejšího řetězce s až šesti propojenými jednotkami.

Protože výšky i basy vycházejí ze stejného bodu, přicházejí k uším posluchačů přesně ve stejnou dobu – to znamená, že u boxů nedochází k nežádoucím interferencím v oblasti crossoverových pásem, což zajišťuje lepší čitelnost signálu v kompletní frekvenční škále. Flexibilitu koncepce blízké studiovým koaxiláním monitorům navyšuje fázová koherence, několik možností konfigurace a jednoduchá montáž.

Systém je vybaven koncovou Class-D jednotkou s výkonem 2 x 500 W, DSP enginem s crossoverem (48 Hz – 18 kHz), limiterem, array presety, high-pass filtrem, předvolbami pro externí subwoofery, symetrickými XLR konektory, uzamykatelnou zdířkou síťového kabelu atd. Box o rozměrech 473 x 529 x 444.5 mm a hmotností 28.6 kg nabízí frekvenční rozmezí 20 Hz až 20 kHz, maximální hodnota SPL činí 130 dB.

Hybridní aktivní PA boxy PreSonus CDL12P, vyznačující se nastandardní artikulací a škálovatelným pokrytím prostoru, se mohou stát ideální volbou pro přenosné PA i pro pevně nainstalované zvukové aplikace. Cena kabinetu se pohybuje okolo 1000 dolarů.

Tagy Presonus PreSonus CDL12P

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY