Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - St, 17.01.2018 - 00:01

Humbucker SD Dave Mustaine Thrash Factor

Na čtvrtém studiovém a pro thrash-metalovou partu Megadeth zlomovém albu Rust In Peace z roku 1990 použil kytarista a frontman kapely Dave Mustaine na svém Jacksonu King V dvojici snímačů Seymour Duncan SH-4 JB / '59, ale podle jeho slov se kobylkový JB zvukově lišil od standardně vyráběných verzí. K popisovanému speciálu se nyní kalifornský výrobce vrátil a výsledkem je signovaný humbucker s označením Dave Mustaine Thrash Factor.

Vývojáři Duncanu kompletně proměřili celou konstrukci Mustainova originálu a poté u prototypu pozměnili systém procesu navíjení cívek, aby detailně odpovídalo původní předloze z přelomu 80. a 90. let. Nový humbucker tak disponuje identickým zvukovým charakterem s pevnějšími basy, mírně upozaděnými středy a agresivnějšími výškami.

Replika využívá magnet Alnico 5, dodávající edici JB velmi muzikální sound s vyššími harmonickými, odpor činí 16.4 kOhm oproti v současnosti standardním 16.6 kOhm a snímač má čtyřžílový vývod, takže nabízí řadu možností zapojení - sériový nebo paralelní režim, rozepnutí cívek atd.

Humbucker Seymour Duncan Dave Mustaine Thrash Factor, který je modifikovanou verzí známého snímače SH-4 JB (původně navržen pro Jeffa Becka), jenž se díky svým vlastnostem stal jedním z páteřních modelů portfolia firmy Seymour Duncan a katapultoval tuto značku mezi elitní výrobce, bude dostupný v klasickém černém provedení s matnou povrchovou úpravou za cenu 105 dolarů nebo si můžete vybrat duální set s krkovým humbuckerem SH-1n 59.

Tagy Seymour Duncan humbuckery SD Dave Mustaine Thrash Factor

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY