Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Ne, 20.08.2017 - 00:01

Heroes: když Lemmy potká Bowieho

Už za pár týdnů se fanoušci kapely Motörhead dočkají netradiční kompilace, kterou se téměř dva roky po úmrtí frontmana Lemmyho Kilmistera rozhodla vydat společnost Silver Lining Music. CD s názvem Under Cöver, tvořené 11 převzatými skladbami, jimiž Motörhead na koncertech vzdávali hold svým oblíbeným kapelám, předznamenává ochutnávka v podobě vzpomínkového klipu k songu Heroes od Davida Bowieho.

Nadčasovou hitovku ze stejnojmenného Bowieho alba (rok 1977) nahráli Motörhead v roce 2015 na studiovém sessionu, kde pod vedením producenta Camerona Webba vznikalo CD Bad Magic a je to jeden z posledních tracků, které kapela před Lemmyho odchodem natočila. Kromě Heroes jsou na Under Cöver zařazeny např. pecky Breaking the Law od Judas Priest, God Save the Queen (Sex Pistols), Cat Scratch Fever (Ted Nugent), Whiplash (Metallica), Sympathy for the Devil britských Rolling Stones nebo Rockaway Beach od Ramones.

Tagy Lemmy Killmister David Bowie
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY