Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Út, 09.08.2016 - 00:01

Pocta Lemmymu a Motörhead od Cynosure Guitars

Malá britská butiková firma Cynosure Guitars, věnující se výrobě netradičních kytar a baskytar, představí v rámci doprovodného programu britského metalového festivalu Bloodstock dva modely baskytar, které svým designem vzdávají poctu legendárnímu rockovému bouřlivákovi Lemmymu a jeho kapele Motörhead.

Korpus speciálu Lemmy Bass, jenž se nese ve znamení známého eblému War-Pig, je vyroben z jednoho kusu tvrdého exotického dřeva wenge v kombinaci se světlejším dřevem zebra včetně nezbytného řetězu a krk je lepen ze dvou kusů peruánského ořechu a širokého středního plátu zebry.

Hmatník s 20 pražci je opět z wenge a nese polohové značky ve tvaru pikových es (skladba i album Ace Of Spades) z nerezavějící oceli a do oktávového pole je vsazen nápis "Lemmy". Basa s menzurou 34 palců je osazena dvěma single coily Fender Slimline se samostatnými potenciometry hlasitosti, jejichž knoby jsou zpracovány jako oči emblému War-Pig.

Tvarově méně extravagantní verze Motörhead Bass odráží Lemmyho zálibu v německých uniformách z II. světové války a sběratelskou vášeň pro historické artefakty z tohoto období. Tělo je lepeno z několika kusů mahagonu a peruánského ořechu, krk ze stejné kombinace materiálů je osazen hmatníkem z wenge s polohovými značkami s designem válečných železných křížů, oktávovou intarzií "Motörhead" a hliníkovou lemovkou.

Nástroj je vybaven dvojicí snímačů Lace Bass Alumitone v patinované relic úpravě, knoflíky potenciometrů jsou vyrobeny z mahagonu s intarzií pikových es a kobylka Mono-rail sestává ze čtyřech nezávislých základen pro každou strunu. Na korpus je přišroubována ocelová deska s emblémem německé válečné orlice a železným křížem a boky těla zdobí gravírování v podobě dubových listů, které bylo použito i u některých Lemmyho signatur Rickenbacker.

Tagy Lemmy Killmister

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY