Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

But Here We Are: nové album Foo Fighters vyjde v červnu

Jen něco málo přes rok po úmrtí svého dlouholetého bubeníka Taylora Hawkinse se kapela Foo Fighters vrací s novým albem, k němuž vydala tzv. „lyric video“ skladby Rescued, která otevírá jedenáctý studiový počin FF s názvem But Here We Are. Novinka obsahující celkem deset tracků by měla oficiální vyjít 2. června pod křídly labelu Roswell / RCA Records, založenému Davem Grohlem v roce 1995. Podle mnohých názorů je singl Rescue jedním z nejemotivnějších songů FF za posledních deset let a připomíná jejich syrovější ranou tvorbu.

„But Here We Are je zvukovým vyjádřením přátel, kteří našli útočiště v hudbě, která je před 28 lety dala dohromady, což byl proces, jenž byl stejně tak o terapii jako o pokračování života,“ uvádí se v tiskové zprávě kapely. Album produkoval častý spolupracovník Foo Fighters Greg Kurstin, ale prozatím není jasné, kdo na novém materiálu obstaral bicí party. But Here We Are je kapelou přirovnáváno k debutu FF z roku 1995, který nazpíval Dave Grohl v době, kdy byl známý spíše jako bývalý bubeník Nirvany.

Tracklist alba But Here We Are

1. Rescued
2. Under You
3. Hearing Voices
4. But Here We Are
5. The Glass
6. Nothing at All
7. Show Me How
8. Beyond Me
9. The Teacher
10. Rest

Tagy Foo Fighters

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY