Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Čt, 28.10.2021 - 00:01

Modelingový podlahový procesor HeadRush MX5

Společnost HeadRush uvedla na trh kompaktní pedálový předzesilovač kombinovaný s rozsáhlou efektovou sekcí, jenž by měl být přímou konkurencí obdobně koncipovaných modelů Line 6 Helix Stomp, Stomp XL, Pod Go Wireless, Zoom G6 nebo Boss GT-1000Core. Modelingová novinka s označením MX5 nabízí elegantně řešené intuitivní ovládání v podobě dotykového barevného displeje s úhlopříčkou čtyř palců a vysokým kontrastem, multifunkčního encoderu s integrovaným tlačítkem a potenciometru celkové hlasitosti.

Trojice hybridních footswitchů slouží pro pohyb v presetech a bankách, či k ovládání looperu, aktivaci ladičky nebo volbě režimů (Classic, Advanced, Rig) a variabilitu navyšuje vestavěný expression/wah/volume pedál pro ovládání vybraných parametrů v reálném čase. Systém poskytuje také rychlou organizaci jednotlivých patchů a využít je možno zvukovou USB kartu 2x2 (24-bit/96 kHz) s reampingem.

Připravena je padesátka emulací kytarových a basových aparátů, 63 špičkově zpracovaných efektů, 15 typů virtuálních kabinetů s 10 různými mikrofony a více než 300 IR vzorků. Každá předvolba disponuje kapacitou pro řetězec složený z 9 efektů, 2 zesilovačů a 2 boxů. Zařízení podporuje nahrávání IR impulsů (délky samplu 1024/2048) třetích stran a je kompatibilní s platformami Mac i PC. Podle informací výrobce bude interní knihovna postupně rozšiřována prostřednictvím pravidelných aktualizací firmwaru, přidávajících nové modely a funkce na základě požadavků a zpětné vazby uživatelů.

MX5 má pokročilý vestavěný looper, který můžete použít k vrstvení partů během vystoupení nebo jako nástroj pro skládání songů. Jednotka zvládá zvukové soubory ve formátech WAV a MP3 a nové smyčky je možné také uložit jako soubory WAV a exportovat je přes USB do počítače. Každý loop má maximální délku 5 minut a najednou pojme až 20 minut vrstveného zvuku.

Konektivita sestává z nástrojového vstupu, sendu a stereo TRS returnu efektové smyčky, zdířky externího expression pedálu, dvojice hlavních výstupů, čtyř stereofonních minijackových konektorů pro sluchátka, Aux In, MIDI In, MIDI Out a portu USB-B. Napájení obstarává DC adapter 12V 3A. Preamp/multiefekt HeadRush MX5 o rozměrech 295 x 150 x 70 mm a hmotnosti 1.57 kg je na evropském trhu dostupný za oficiální cenu pohybující se okolo hranice 550 eur včetně napěťového zdroje.

Tagy Headrush HeadRush MX5

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY